NeedleTEC – obróbka koronowa kielichów igieł

System NeedleTEC firmy Tantec służy do obróbki koronowej plastikowych kielichów igieł. System NeedleTEC jest odpowiedzią na wcześniej wspominane problemy związane z wiązaniem i nieszczelnością.

Obróbka powierzchni kielicha igły poprawia jej właściwości w zakresie zwilżalności i przyczepności poprzez wyładowanie elektryczne.

Ze względu na możliwość uzyskania bardzo wysokiej wytrzymałości na rozciąganie dzięki obróbce koronowej, technologia ta stała się jedną z najczęstszych metod wykorzystywanych do obróbki powierzchni kielichów.

Przykładowo wytrzymałość na rozciąganie nieobrobionych kielichów mieści się w zakresie od 18 do 25 N, natomiast kielichy obrabiane metodą koronowania osiągają wytrzymałość na rozciąganie nawet na poziomie 75 N.

Stacja NeedleTEC firmy Tantec to zintegrowany system do obróbki koronowej, opracowany z myślą o dużych prędkościach wysokowydajnych linii montażowych igieł.

Zdolność systemu NeedleTEC do obrabiania trudno dostępnych zakamarków kielichów sprawia, że jest to łatwy w użyciu system i bezpieczne rozwiązanie do obrabiania kielichów igieł.

Wbudowany w tę stację układ elektrod współpracuje ze wszystkimi popularnymi przyrządami mocującymi, jakie są wykorzystywane na liniach montażowych, w tym zarówno z przyrządami ze stali nierdzewnej, jak i plastikowymi.

Aby zapewnić 100% kontrolę nad całym procesem, unikalny skomputeryzowany system nadzoru elektrod (opcjonalny) zapewnia, że każdy kielich igły przechodzi obróbkę koronową.

Stacja NeedleTEC jest kompaktowym, samodzielnym systemem koronowym do montażu na blacie, który zawiera sterowany mikroprocesorem generator, transformator, zespół elektrod i filtr ozonowy.

Stację NeedleTEC instaluje się przed stacją aplikatora kleju na liniach montażowych, gdzie obrabia ona wszystkie standardowe, a także niestandardowe kielichy igieł.

Dane techniczne

Zalety:
Pełna integracja z nowymi lub istniejącymi liniami montażowymi igieł
Nadaje się do procesów produkcyjnych, realizowanych w trybie indeksowym i ciągłym
System nadzoru, zapewniający 100% kontrolę nad procesem
Niezwykle wysoka wytrzymałość na rozciąganie, sięgająca 75 N
Zapobiega wyciekom
Elastyczny
lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś