PlasmaTEC-X UR – Universal Robot

Firma Tantec A/S otrzymała certyfikat Universal Robots (UR) dla swojego rozwiązania do obróbki powierzchni PlasmaTEC-X. Certyfikat Universal Robots stanowi potwierdzenie, że system do plazmowej obróbki powierzchni jest w pełni kompatybilny ze współpracującymi robotami UR i spełnia wszystkie opublikowane specyfikacje.

Można go stosować w różnych branżach, które szukają rozwiązania do czyszczenia, klejenia, drukowania lub modyfikacji powierzchni. Sprawdza się doskonale w komplecie z robotami współpracującymi UR3, UR5 i UR10.

System PlasmaTEC-X to inwestycja o bardzo rozsądnym koszcie. Zapewnia on ogromne korzyści dla środowiska w porównaniu do obróbki gazowej, płomieniowej i chemicznej. Koszty operacyjne, generowane przez ten system, są niższe w porównaniu do tradycyjnych metod obróbki.

„Bardzo się cieszymy, że otrzymaliśmy od Universal Robots rekomendację dla systemu PlasmaTEC-X, który powstał specjalnie na potrzeby instalacji i obsługi robotów UR. System PlasmaTEC-X jest najmniejszym, elastycznym i najbardziej kompaktowym urządzeniem na rynku”, mówi Morten Thrane, Dyrektor Generalny firmy Tantec.

Czym jest system PlasmaTec-X UR?

System PlasmaTEC-X UR jest zespołem do obróbki powierzchni metodą plazmy atmosferycznej. Jest to jednostka do obróbki powierzchni różnych polimerów. Można go stosować w różnych branżach na potrzeby czyszczenia, klejenia, drukowania lub modyfikacji powierzchni. Obróbka powierzchni może poprawić zwilżalność materiału poprzez zwiększenie energii występującej na jego powierzchni i pozytywnie wpłynąć na przyczepność poprzez tworzenie miejsc wiązania. System PlasmaTEC-X to absolutnie najmniejsze, elastyczne i najbardziej kompaktowe urządzenie na rynku. Można go bez problemu zainstalować w istniejących liniach produkcyjnych.

Dla kogo jest ten produkt?

System PlasmaTEC-X może być stosowany w różnych branżach. Nadaje się do branży medycznej, motoryzacyjnej, kabli i rur, kart, pianki i płyt, elektronicznej i folii. Jeśli mają Państwo problemy z przyczepnością w przypadku czyszczenia, klejenia, drukowania lub modyfikacji powierzchni, system PlasmaTEC-X pozwoli Państwu je rozwiązać.

W jaki sposób firmy, które zainstalują i będą korzystać z systemu PlasmaTEC-X będą osiągać korzyści w zakresie rentowności?

System PlasmaTEC-X to inwestycja o bardzo rozsądnym koszcie. Zapewnia on ogromne korzyści dla środowiska w porównaniu do obróbki gazowej, płomieniowej i chemicznej. Koszty operacyjne, generowane przez ten system, są niższe w porównaniu do tradycyjnych metod obróbki.

W jaki sposób Państwa firma może odnosić korzyści dzięki temu produktowi?

Urządzenie jest bardzo ekologiczne. Nie potrzeba specjalnie wyszkolonych operatorów, a w procesie przetwarzania nie są stosowane żadne chemikalia ani płomienie. System PlasmaTEC-X można bardzo szybko aktywować i wyłączyć w przeciągu milisekund. W porównaniu do obróbki gazowej, której nie można łatwo wyłączyć.

Prosimy zapoznać się z dodatkowymi informacjami o współpracujących robotach od Universal Robots

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś