System do obróbki miejscowej o wysokiej częstotliwości | SpotTEC

Tantec SpotTEC to maszyna do obróbki metodą koronowania, wykorzystywana do obróbki profili, kabli i części formowanych wtryskowo. Model SpotTEC można z łatwością wdrożyć na każdej linii produkcyjnej i oferuje on użytkownikowi wysoki poziom elastyczności, jeśli chodzi o jego zastosowanie.

Maszyna SpotTEC działa na zasadzie wyładowań wysokonapięciowych w powietrzu atmosferycznym, wydmuchiwanym w kierunku powierzchni podłoża.

Oferowany przez firmę Tantec model SpotTEC umożliwia łatwą wstępną obróbkę powierzchni trójwymiarowych części, profili itp., formowanych lub wytłaczanych z tworzyw sztucznych, przy niskich kosztach inwestycji oraz bieżących.

Maszyna SpotTEC działa na zasadzie wyładowań wysokonapięciowych w obszarze wysokiej częstotliwości. Dmuchawa wywołuje wyładowanie, do którego dochodzi między dwiema elektrodami umieszczonymi w głowicy wyładowczej i które jest przekazywane na podłoże przeznaczone do obróbki, eliminując w ten sposób potrzebę stosowania przeciwelektrody.

Model SpotTEC można łatwo i szybko zintegrować z nowymi lub istniejącymi liniami produkcyjnymi, aby poprawić przyczepność kleju, atramentów lub powłok. System ten jest dostępny w wersjach z jedną lub dwiema głowicami elektrodowymi; inne wersje są dostępne na życzenie.

System SpotTEC zapewnia rozwiązania umożliwiające obróbkę powierzchni w przypadku różnych zastosowań i produktów z tworzyw sztucznych. Maszyna SpotTEC jest zgodna z wymogami CE i rozporządzeniem w sprawie kompatybilności elektromagnetycznej (EMC).

Przypadki

Obróbka powierzchni rur z tworzyw sztucznych – wewnątrz i na zewnątrz

Dane techniczne

CECHY:
Łatwa instalacja i obsługa System nie wymaga regulacji parametrów obróbki. Wystarczy podłączyć do sieci, aby zacząć obróbkę.
Łatwa konserwacja Konieczna jest tylko wymiana metalowych elektrod.
Konfiguracja z jedną lub dwiema głowicami Generator może być wyposażony w jedną lub dwie głowice do obróbki.
Sterowanie przepływem powietrza Przepływ powietrza jest monitorowany podczas procesu obróbki w celu zapewnienia, aby był prawidłowy przez cały czas.
Diody wskazujące stany robocze Podczas całego procesu obróbki diody na panelu przednim informują o aktualnym stanie generatora.
Elastyczna obróbka Maszyna jest przeznaczona do obróbki powierzchni nieprzewodzących przy niższych prędkościach linii (maks. 20 m/min).
Dane techniczne SpotTEC z jedną głowicą SpotTEC z dwiema głowicami SpotTEC z głowicą wyładowczą
Napięcie i częstotliwość zasilania sieciowego 115 lub 230 V AC 50/60 Hz 115 lub 230 V AC 50/60 Hz nie dotyczy
Napięcie/moc wyjściowa Napięcie: 2 x 6,5 kV Moc: 550 Napięcie: 2 x 6,5 kV Moc: 1100 W nie dotyczy
Częstotliwość wyjściowa Około 25 kHz Około 25 kHz nie dotyczy
Zużycie energii Maks. 600 VA Maks. 1100 VA nie dotyczy
Wymiary w mm (dł. x szer. x wys.) 500 x 485 x 195 (z przyłączami) 500 x 485 x 195 (z przyłączami) 60 x 40 x 160 (bez przyłączy)
Masa w kg 13 (23 w przypadku wersji 115 V AC) 19 (29 w przypadku wersji 115 V AC) 1,7 (z wężem)
Szerokość obróbki w mm nie dotyczy nie dotyczy 45–65 mm
Odległość obróbki w mm nie dotyczy nie dotyczy 5–20 mm
Szybkość obróbki w m/min nie dotyczy nie dotyczy Maks. 20 m/min
Zgodność z przepisami CE – RoHs – WEEE CE – RoHs – WEEE CE – RoHs – WEEE
lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś