Częściowa obróbka paneli w celu poprawy przyczepności

 

Obróbka powierzchni z wykorzystaniem technologii plazmowej jest innowacyjnym i opłacalnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wyzwania związane z przyczepnością, z jakimi boryka się wiele branż. Plazmowa obróbka powierzchni jest niezawodną i przyjazną dla środowiska metodą obróbki wstępnej, którą przeprowadza się przed wiązaniem, drukowaniem, malowaniem i innego rodzaju obróbką powierzchni.

Firma Tantec właśnie dostarczyła system do przetwarzania paneli słonecznych, przeznaczony do ich powlekania przed wiązaniem. Klient, duża, szanowana firma europejska, potrzebował elastycznego, przyjaznego dla użytkownika i środowiska systemu. Udało się to wszystko zapewnić dzięki systemowi PlasmaTEC-X. Podczas fazy testów, przed wybraniem firmy Tantec na dostawcę, klient blisko współpracował z tą firmą.

Większość producentów ogniw słonecznych zapewnia długoterminowe gwarancje i stawia wysokie wymagania w zakresie wytwarzania tych produktów. Obróbka plazmowa jest właściwym rozwiązaniem, jeśli chodzi o czyszczenie i aktywację zwilżalności komponentów przed ich dalszym przetwarzaniem na linii produkcyjnej. Niezawodność systemu przyczyniła się do tego, że obróbka zapewnia jednakowe i stałe wyniki, co przekłada się na jednakową obróbkę paneli słonecznych.

W zależności od sposobów prowadzenia produkcji przez poszczególnych klientów, system z rozwiązaniem PlasmaTEC-X można opracować dokładnie według potrzeb i wymagań klienta. Rozwiązanie jest dostępne w wersji „niezależnej” (patrz zdjęcia) lub można wbudować je w istniejącą linię produkcyjną. System PlasmaTEC-X jest wyposażony w moduł zdalnego sterowania plazmą (sterownik PLC), który zapewnia łatwy dostęp do ustawień, dzięki czemu można je modyfikować zgodnie z potrzebą w przypadku konieczności wprowadzenia zmian w obróbce.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży lub pod numerem telefonu (+45) 7558 5822

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś