Obróbka powierzchni butelek z tworzyw sztucznych – BottleTEC

BottleTEC

Znaczenie nadania końcowemu opakowaniu produktu profesjonalnego wyglądu jest coraz większym trendem u wielu producentów butelek. Producenci skupiają się na brandingu bardziej niż kiedykolwiek. Producenci butelek nie chcą, aby ich etykiety spadły z butelki ani żeby ich loga były źle drukowane, co świadczyłoby o niskiej jakości produktu lub sprawiłoby, że będzie źle się prezentował. Może się tak zdarzyć, ponieważ powierzchnia butelki nie została poddana obróbce.

Gdy producenci butelek napotykają na trudności związane z przywieraniem etykiet, powłok i atramentu, często wykorzystują maszyny do koronowej obróbki powierzchni w celu zwiększenia siły przywierania. Problemy z przyczepnością butelek występują, ponieważ wiele materiałów, z jakich wykonuje się pojemniki używane jako opakowania, jest chemicznie obojętnych.

Powłoka na butelce zapewnia, że etykiety nie odkleją się, dopóki nie nastąpi ich całkowite zniszczenie. Obróbka powierzchni aktywuje powierzchnie w celu utworzenia miejsc wiązania, aby zapewnić skuteczne przywieranie.

Mówiąc prościej, obróbka powierzchni (trawienie) to przygotowanie powierzchni tworzywa sztucznego, aby zapewnić maksymalną przyczepność między tworzywem sztucznym a innymi materiałami, takimi jak klej, atramenty lub powłoki. Bez tego kroku w procesie produkcji naniesiony atrament spłynie, a niektóre rodzaje etykiet nie będą się przyklejać.

System BottleTEC firmy Tantec wyznacza nowe standardy w zakresie technologii obróbki koronowej. Umożliwia on obrabianie powierzchni butelek wykonanych z PE, PET, PP, PC, PEEK, ABS, PS i innych cylindrycznych pojemników, wykorzystywanych na liniach szybkiego formowania, drukowania, napełniania lub etykietowania. Butelki szybko przechodzą przez ten system, obracając się, co zapewnia ich obróbkę w 360°.

Ten uniwersalny system BottleTEC opracowany przez firmę Tantec współpracuje z opatentowanymi elektrodami obrotowymi, co zapewnia pełną i jednakową obróbkę części. Te samodzielne jednostki można instalować w istniejących liniach produkcyjnych lub wykorzystywać w procesie obróbki poza linią.

Obróbkę koronową butelek uważa się za proces przyjazny dla środowiska, który generuje niskie koszty eksploatacji. Dzięki obróbce koronowej powierzchni można uzyskać duże oszczędności, jeśli chodzi o kleje, atramenty, powłoki i np. podkład.

Cechy systemu obróbki powierzchni BottleTEC:

  • Obróbka powierzchni butelek o różnych kształtach
  • Możliwość dotrzymania tempa istniejącym liniom produkcyjnym.
  • Obróbka na poziomie sięgającym 72 mN/m (dyn/cm) – w zależności od zastosowania.
  • Obróbka bezkontaktowa
  • Elektrody systemu BottleTEC zapewniają jednakową obróbkę
  • Elastyczna konstrukcja – brak potrzeby regulacji
  • Obróbka powierzchni pustych i napełnionych butelek (w zależności od zastosowania)
  • Różne konstrukcje dostępne w zależności od geometrii części
  • Łatwa konserwacja
lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś