Maszyna do atmosferycznej obróbki plazmowej | SpinTEC

Nowy system do obróbki plazmą atmosferyczną SpinTEC firmy Tantec jest oparty na koncepcji wyładowań plazmowych w powietrzu atmosferycznym, do których dochodzi w wyniku zastosowania prądu stałego pod wysokim napięciem. Wszechstronność tego zespołu pozwala stosować go w całkowicie zintegrowanych komórkach robota, jako samodzielny zespół lub w większości linii produkcyjnych.

System SpinTEC posiada silnik zasilany prądem przemiennym, który obraca 2 dysze PlasmaTEC-X, które są skierowane do wewnątrz w celu zapewnienia jednakowej obróbki i zminimalizowania wpływu ciepła.

Obszar obróbki może wynosić od 40 do 150 mm. System SpinTEC podłącza się do standardowego generatora PLX i standardowego rozwiązania PlasmaREMOTE. System jest w stanie obracać się z prędkością sięgającą 1000 obr/min i może prowadzić obróbkę w tempie nawet 10 m/min.

Aby zapewnić prawidłowe wyładowania plazmowe z dyszy wylotowej, sprężone powietrze musi mieścić się w określonym poziomie ciśnienia i objętości, a nowy układ AirTEC, który jest wbudowany w system PlasmaTEC-X, zapewnia stały i nieprzerwany przepływ do dyszy wylotowej.

Dzięki układowi AirTEC generator automatycznie dostosowuje przepływ powietrza dyszy wylotowej niezależnie od długości kabla/węża. Układ AirTEC, w połączeniu z uniwersalnym wejściem mocy, sprawia, że system SpinTEC jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Nie jest konieczna żadna regulacja, wystarczy podłączyć ten system do sieci energetycznej (zasilanie sieciowe) i sprężonego powietrza, po czym zespół ten będzie gotowy do użycia.

Najnowszą funkcją oferowaną teraz przez firmę Tantec jest „niski przepływ powietrza w trybie gotowości”. Za pośrednictwem interfejsu HMI operator może ustawić przepływ powietrza w trybie gotowości, aby uniknąć przyciągania kurzu do głowicy wyładowczej. Wszystkie połączenia od generatora systemu SpinTEC do dyszy wylotowej są wykonane za pomocą przewodów ze standardową wtyczką, dzięki czemu można je bardzo łatwo wykonać i korzystać z nich. Dzięki technologii DC i układowi AirTEC, w przypadku zmiany długości kabla nie jest konieczna żadna regulacja.

Dane techniczne

CECHY:
Łatwość użycia System wymaga podłączenia do zasilania sieciowego i sprężonego powietrza, nie jest konieczna regulacja powietrza ani mocy.
Wyładowania bezpotencjałowe Umożliwiają obróbkę zarówno powierzchni przewodzących, nieprzewodzących, jak i półprzewodzących.
Szybka obróbka Duża moc zapewnia obróbkę z prędkością do 10 m/min, w zależności od materiału.
Sygnały sterujące Interfejs cyfrowy zapewnia wiele różnych sygnałów do ciągłego sterowania i monitorowania wyładowaniami plazmowymi.
Automatyczna regulacja powietrza wylotowego Bez względu na długość kabla zasilającego/powietrznego, generator automatycznie dostosowuje się, aby zapewnić prawidłowe ciśnienie powietrza i przepływ powietrza,
Kompaktowy i lekki Kompaktowy i lekki system SpinTEC można łatwo wbudować w niemal każdą linię produkcyjną lub komórkę robota.
Przepływ powietrza w trybie czuwania Przepływ powietrza jest sterowany elektronicznie, co pozwala na jego włączanie/wyłączanie. W trybie czuwania zapewniony jest niewielki przepływ powietrza, który zapobiega przyciąganiu kurzu do dyszy wylotowej.
Dane techniczne Generator PlasmaTEC-X PlasmaREMOTE SpinTEC
Napięcie i częstotliwość zasilania sieciowego 100–250 V AC – 50/60 Hz – (uniwersalne wejście zasilania) nie dotyczy 200–250 V AC – 50/60 Hz
Napięcie/moc wyjściowa 550 VA nie dotyczy 1000 W
Czas narastania 10 ms nie dotyczy nie dotyczy
Czas wyłączania 1 ms nie dotyczy nie dotyczy
Interfejs sterowania M12 (8 biegunów) M12 (4 bieguny) M12 (8 biegunów)
Wymiary (szer. x dł. x wys.) mm 150x470x198 125x169x167 210x299x468
Masa w kg 6,1 2,0 12,5 kg
Szerokość obróbki w mm nie dotyczy nie dotyczy 40–150 mm
Doprowadzenie sprężonego powietrza 5–6 barów, suche i czyste powietrze nie dotyczy nie dotyczy
Przyłącze sprężonego powietrza Szybkozłączka, średnica zew.
8 mm
nie dotyczy nie dotyczy
Zużycie powietrza nie dotyczy nie dotyczy 66 l/min
Wydajność nie dotyczy nie dotyczy 10 m/min
Zgodność z przepisami CE – RoHs – WEEE CE – RoHs – WEEE CE – RoHs – WEEE
lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś