Jak obrobić wnętrze zamkniętego plastikowego worka?

Autor: Morten Thrane, dyrektor generalny, współwłaściciel/partner

Sprzęt do obróbki plazmowej firmy Tantec ma wiele różnych zastosowań. Na przykład w branży medycznej rozwiązaliśmy wiele problemów dzięki naszym maszynom i wiedzy.

“Plazma w worku” to nowa, tania technika powlekania wnętrza zamkniętych plastikowych worków za pomocą plazmy pod ciśnieniem atmosferycznym, z wykorzystaniem systemu Tantec RotoTEC-X.

Problem:

Jak obrobić wnętrze zamkniętego plastikowego worka bez jego otwierania?

Rozwiązanie:

Dzięki zastosowaniu systemu Tantec RotoTEC-X, możesz obrabiać wnętrze plastikowego worka

Technika obróbki plazmowej pozwala na osadzanie jednorodnych warstw funkcjonalnych, zachowujących stabilność przez długi czas, na wewnętrznych powierzchniach worków do hodowli komórkowej. Gęstość obszaru funkcjonalnych grup aminokwasów została określona metodą derywatyzacji chemicznej w połączeniu ze spektroskopią ATR-FTIR.

Prototyp sprzętu został zbudowany na potrzeby automatycznego i powtarzalnego osadzania powłok w standardowych warunkach laboratoryjnych, z utrzymaniem sterylności worka.

Dużą ilość przylegających, rozwiniętych, ludzkich mezenchymalnych komórek macierzystych można uzyskać nawet po długich okresach przechowywania worka przed jego użyciem. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej odmiany środka do formowania warstw, można uzyskać różne funkcje na powierzchni.

Poniżej znajduje się film, na którym występują naukowcy z Frauenhofer Germany, którzy zaangażowani w ten projekt. UWAGA: Film jest w języku niemieckim, a system RotoTEC-X w akcji można zobaczyć po około 2,20 min:

Plazma w worku:

Oryginalny artykuł znajduje się tutaj (w języku angielskim):

https://www.fraunhofer.de/en/press/research-news/2013/june/plasma-in-a-bag.html

Specyfikacje naszego systemu RotoTEC-X można znaleźć tutaj: Obróbka koronowa wyrobów z tworzyw sztucznych

Długoterminowe partnerstwo

„Przez wiele lat ściśle współpracowaliśmy z firmą Tantec przy różnych projektach i często korzystaliśmy z jej sprzętu w ramach naszych nowych osiągnięć i eksperymentów. Posiadanie całego sprzętu firmy Tantec dostępnego w naszym laboratorium sprawia, że nasza praca jest szybsza i bardziej wydajna. Współpraca z firmą Tantec zawsze była korzystna dla obu firm”.

Dr Michael Thomas

Fraunhofer IST, Germany

Video: Fraunhofer – Plasma im Beutel (Tantec RotoTEC-X)

Medycyna

Motoryzacyjna

Kable i Rury

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś