Motoryzacyjna

Obróbka plazmowa i koronowa w przemyśle motoryzacyjnym

Pracując z tworzywami sztucznymi, takimi jak PE, PP, PS i EPDM, doświadczyli już Państwo wyzwań, jakie stawia niska energia powierzchniowa. Nie da się osiągnąć trwałych wyników o wysokiej jakości w procesach wiązania, powlekania, drukowania i lakierowania. Procesy te zależą od wysokiej energii powierzchniowej i aby to osiągnąć, konieczna jest obróbka powierzchni. Obróbka plazmowa i koronowa zmienia strukturę chemiczną na powierzchni tworzyw sztucznych i zwiększa energię powierzchniową, co przekłada się na lepsze właściwości w zakresie przyczepności i zwilżalności. Plazmowa i koronowa obróbka powierzchni jest preferowanym i odpowiednim rozwiązaniem dla przemysłu motoryzacyjnego, a nasze maszyny są dostosowywane do potrzeb Państwa produktu i linii produkcyjnej.

Obróbka plazmowa i koronowa pozwala zapewnić:

 • Równomierną i jednakową obróbkę wszystkich powierzchni części trójwymiarowych
 • Obróbkę określonych miejsc na częściach trójwymiarowych
 • Obróbkę dużych części
 • Czyszczenie powierzchni metalu
 • Modyfikację powierzchni bez wpływu na materiał jako całość.
 • Opłacalne i bardzo trwałe właściwości związane z przyczepnością
 • Rozwiązania przyjazne dla środowiska, które spełniają wymogi regulacyjne

Plazmowa i koronowa obróbka powierzchni jest wykorzystywana na potrzeby aktywacji powierzchni:

 • Części wewnętrznych
 • Części zewnętrznych
 • Części układu napędowego
 • Profili

Prosimy wysłać próbkę do bezpłatnego badania w naszych placówkach badawczych

W firmie Tantec mamy doświadczenie w opracowywaniu rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, a naszymi podstawowymi kompetencjami jest obróbka trójwymiarowa, zapewniająca równą oraz jednakową obróbkę z trwałym efektem. Posiadamy własne zaplecze badawcze i oferujemy bezpłatne badanie Państwa części. Prosimy wysłać próbkę i wyjaśnić nam swój projekt. Po przeprowadzeniu badań otrzymają Państwo udokumentowany raport i doradzimy Państwu najlepsze rozwiązanie do obróbki.

Europa/inne kraje

Prosimy wysłać próbkę do:

Tantec A/S

Industrivej 6

6640 Lunderskov

Dania

Stany Zjednoczone

Prosimy wysłać próbkę do:

Tantec EST Inc.

160 North Brandon Drive

Glendale Heights

IL 60139

U.S.A.

Systemy firmy Tantec do obróbki plazmowej i koronowej powierzchni części stosowanych w branży motoryzacyjnej

VacuTEC – trójwymiarowa obróbka małych i dużych części

System ten służy do stymulowania przyczepności przed malowaniem, lakierowaniem, drukowaniem, galwanizowaniem lub klejeniem bądź do czyszczenia powierzchni i usuwania pozostałości organicznych. Obróbka plazmowa z wykorzystaniem maszyny VacuTEC jest procesem niskotemperaturowym, przeprowadzanym w temperaturze od 40 do 120°C.

PlasmaTEC-X – potężna obróbka powierzchni części

Obróbka plazmą atmosferyczną stanowi ekonomiczne rozwiązanie do czyszczenia i aktywacji złożonych powierzchni, których nie można obrabiać zwykłymi metodami obróbki koronowej.

ProfileTEC – system do obróbki profili EPDM

Pozwala obrabiać wiele powierzchni i trudne konfiguracje. Niestandardowa maszyna ProfileTEC składa się zwykle z 3–5 jednostek obróbczych (głowic) i jest w stanie obsługiwać linie pracujące z dużą prędkością (20–25 m na minutę w zależności od rodzaju profilu) oraz złożone części wykonane z gumy przewodzącej i nieprzewodzącej.

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś