PlasmaTEC-X OEM

Nowy system do obróbki plazmą atmosferyczną PlasmaTEC-X firmy Tantec jest oparty na koncepcji wyładowań plazmowych w powietrzu atmosferycznym, do których dochodzi w wyniku zastosowania prądu stałego pod wysokim napięciem. Wszechstronność tego zespołu pozwala stosować go w całkowicie zintegrowanych komórkach robota, jako samodzielny zespół lub w większości linii produkcyjnych. System PlasmaTEC-X OEM opiera się na technologii zastosowanej w rozwiązaniu PlasmaTECdevice.

System PlasmaTEC-X OEM można stosować bez jednostki sterującej PlasmaREMOTE. Grupą docelową są głównie inżynierowie mechaniczni i klienci OEM, którzy chcą korzystać tylko z jednego urządzenia i nie wymagają jednostki sterującej. Urządzeniem można sterować za pomocą interfejsu We/Wy z sygnałami 24 V, który umożliwia także jego monitorowanie. Analizę warunków pracy można również przeprowadzić za pośrednictwem interfejsu BUS.

Przypadki

Poprawa jakości drukowania kart plastikowych dzięki obróbce plazmowej

Imponująca obróbka powierzchni metodą plazmową zastępuje zawodną obróbkę płomieniową

40 lat doświadczenia w obróbce powierzchni dla przemysłu opakowaniowego

Dane techniczne

CECHY
Łatwa instalacja System wymaga podłączenia do zasilania sieciowego i sprężonego powietrza, nie jest konieczna regulacja powietrza ani mocy. Przepływ powietrza w trybie czuwania Przepływ powietrza jest sterowany elektronicznie, co pozwala na jego włączanie/wyłączanie, W trybie czuwania zapewniony jest niewielki przepływ powietrza, który zapobiega przyciąganiu kurzu do dyszy wylotowej.
Wyładowania bezpotencjałoweUmożliwiają obróbkę zarówno powierzchni przewodzących, nieprzewodzących, jak i półprzewodzących. Kompaktowy i lekkiKompaktowy i lekki system PlasmaTEC-X OEM można łatwo wbudować w niemal każdą linię produkcyjną lub komórkę robota.
Produkcja z dużą prędkościąWyładowania plazmowe o dużej mocy umożliwiają pracę linii z dużą prędkością. Sterowanie wyładowaniami wyjściowymJeśli moc spadnie poniżej ustawionego poziomu, generator wygeneruje niezbędne sygnały alarmowe.

Cyfrowe i analogowe sygnały sterująceInterfejs cyfrowy zapewnia wiele różnych sygnałów do ciągłego sterowania i monitorowania wyładowaniami plazmowymi.

Automatyczna regulacja powietrza wylotowegoBez względu na długość kabla zasilającego/powietrznego, generator automatycznie dostosowuje się, aby zapewnić prawidłowe ciśnienie powietrza i przepływ powietrza.
Dane techniczne Generator PlasmaTEC-X Dysza PlasmaTEC-X
Napięcie i częstotliwość zasilania sieciowego 100–250 V AC – 50/60 Hz (uniwersalne wejście zasilania) nie dotyczy
Napięcie/moc wyjściowa 550 VA 425 W
Czas narastania 10 ms nie dotyczy
Czas wyłączania < 1 ms nie dotyczy
Interfejs sterowania M12 (8 biegunów) M12 (8 biegunów)
Wymiary (szer. x dł. x wys.) mm 150x470x198 Średnica zew. 30×206
Masa w kg 6,1 1,1 (z wężem o długości 2 m)
Szerokość obróbki w mm nie dotyczy 6–12 mm
Doprowadzenie sprężonego powietrza 4–8 barów, suche i czyste powietrze nie dotyczy
Przyłącze sprężonego powietrza Szybkozłączka o średnicy zewnętrznej 8 mm nie dotyczy
Zużycie powietrza nie dotyczy 33 l/min
Zgodność z przepisami CE – RoHs – WEEE CE – RoHs – WEEE
lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś