Imponująca obróbka powierzchni metodą plazmową zastępuje zawodną obróbkę płomieniową

Po wielu latach, włoski producent maszyn, firma GPE Ardenghi srl, zastąpił obróbkę płomieniową obróbką plazmową w maszynach do sitodruku.

GPE Ardenghi srl to firma rodzinna, która została założona w 1945 roku. Firma ta specjalizuje się w półautomatycznych i automatycznych urządzeniach do skomplikowanych maszyn do sitodruku, wykorzystywanych w branży artykułów promocyjnych, kosmetycznej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej i innych grupach przemysłowych.

Wspólny klient skontaktował firmy Tantec A/S i GPE ze sobą, co zaowocowało konstruktywnym dialogiem na temat wykorzystania plazmy w sprzęcie firmy GPE.

Po kilku spotkaniach, testach i implementacji, firma GPE zdecydowała się na włączenie rozwiązania firmy Tantec jako standardowej opcji dla swoich maszyn do sitodruku.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości produktów firmy Tantec. W połączeniu z wysokim poziomem obsługi, jaki zapewnia firma Emme Zeta imp., jest to bardzo wyjątkowe i kluczowe dla naszej współpracy”, mówi pan Roberto Ardenghi z firmy GPE Ardenghi srl.

W firmie Tantec mamy do czynienia z trendem polegającym na zastępowaniu przez branżę obróbki płomieniowej obróbką plazmową. Coraz więcej klientów odchodzi od obróbki płomieniowej ze względu na wysoką emisję dwutlenku węgla i niebezpieczne środowisko pracy. Dzięki plazmowej obróbce powierzchni, opracowanej przez firmę Tantec, można osiągnąć większy zwrot z inwestycji niż w przypadku obróbki płomieniowej, która jest droższa ze względu na wysokie zużycie energii.

Klienci proszą również o alternatywy dla zawodnej obróbki płomieniowej, ponieważ mają niewielką kontrolę nad tym procesem podczas całego czasu jego trwania. Brak kontroli jest poważnym problemem dla procesu produkcyjnego, ponieważ często prowadzi do wad produktu końcowego. Zgłaszane są również skargi dotyczące braku spójności wyników zapewnianych przez systemy do obróbki płomieniowej. W zależności od standardów jakości stosowanych przez producentów, wyniki te wahają się od dopuszczalnych do bardzo słabych.

The first of many solutions from GPE and Tantec have already been delivered to different industries, and we have only been receiving positive feedback.

Pierwsze z wielu rozwiązań opracowanych przez firmy GPE i Tantec zostały już dostarczone do różnych branż i otrzymujemy tylko pozytywne opinie.

Poza tym, producent maszyn z Włoch był zachwycony wysokim stopniem elastyczności współpracy z firmą Tantec:

„Ze względu na specjalne życzenia naszych klientów i nasze maszyny, które są często dostosowywane do określonych potrzeb, pomoc i dobra współpraca, jaką otrzymujemy i prowadzimy z firmami Emme Zeta oraz Tantec, bezwzględnie zapewniają dodatkową wartość. Sposób, w jaki starają się one rozwiązać nasze potrzeby, jest niezbędny do zapewnienia jakości i wydajności naszych rozwiązań w zakresie automatyzacji”, mówi pan Roberto Ardenghi

Medyczna

PLX-intro-plasticcard

Karty plastikowe

FoamTEC

Pianka i kartony

Motoryzacyjna

RotoTEC-small

Elektronika

CableTEC

Kable i rury

BottleTEC-corona-treater

Opakowania

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś