Wykrywanie wycieków przez mikrodziury

LeakTEC

LeakTEC to potężne, elektroniczne narzędzie do nieniszczącego wykrywania wycieków w nieprzewodzących materiałach jednowarstwowych.

Rozwiązanie LeakTEC mierzy wyciek między elektrodą wysokiego napięcia (DC) a przeciwelektrodą, która może być uziemiona lub pracować z odwrotną polaryzacją. Rozwiązanie LeakTEC zapewnia pełną kontrolę i identyfikowalność procesu.

Wykorzystuje się to zwykle w zastosowaniach terenowych do badania powierzchni połączeń formowanych i spawanych w wyrobach medycznych, takich jak rurki medyczne, pojemniki, pipety, kaniule i folia wytłaczana do toreb medycznych itp.

Ten w pełni automatyczny test pozwala wykryć otwory nawet mniejsze niż 3 mikrony przez wprowadzenie potencjału elektrycznego między elektrodę wykrywającą a uziemienie elektryczne (tj. metalowy przyrząd lub trzpień utrzymujący część), podczas gdy sama część z tworzywa sztucznego działa jako izolator.

W przypadku wykrycia pęknięcia lub dziury w tworzywie sztucznym, między elektrodą a uziemieniem powstaje styk elektryczny.

Ten styk wskazujący na zaliczenie/niezaliczenie badania jest przetwarzany za pośrednictwem zintegrowanego modułu generatora, który jest połączony z głównym sterowaniem maszyny.

Układ sterowania maszyny może włączyć funkcję „odrzucania części” w dalszej sekcji linii lub śledzić trendy w procesie produkcyjnym, wykorzystywane do wczesnej regulacji procesu lub konserwacji maszyny.

Pomiar przeciwelektrod zapewnia pełne działanie wszystkich elektrod. Każda przeciwelektroda będzie wtedy generować pojedynczy sygnał do przetworzenia przez sterownik PLC maszyny.

Aby ograniczyć wysokie napięcie i zminimalizować wytwarzanie elektryczności statycznej, firma Tantec oferuje system podwójnej polaryzacji (opatentowany).

Dane techniczne

CECHY:
Łatwa instalacja i obsługa Nieskomplikowana obsługa na linii produkcyjnej.
Krótkie czasy wykrywania Wykrywanie otworów odbywa się w linii lub podczas zatrzymania w ruchu indeksowym. Typowe czasy badań zaczynają się od 0,03 sekundy.
Wykrywanie za pomocą podwójnej polaryzacji (opatentowane) Ogranicza wysokie napięcie i minimalizuje wytwarzanie elektryczności statycznej.
Pełna integracja Wymaga integracji z istniejącymi liniami produkcyjnymi.
Elektrody testowe o wysokiej precyzji Do testowania małych, delikatnych części.
Badania nieniszczące Badane części pozostają nieuszkodzone, co pozwala wyeliminować odpady.
Wykrywanie na pojedynczych lub kilku częściach Dodanie pomiaru przeciwelektrody pozwala na badanie kilku części.
Brak wyładowań koronowych Zastosowanie napięcia DC eliminuje wyładowania koronowe.
Dane techniczne Maszyna LeakTEC do badań za pomocą plazmy
Napięcie i częstotliwość zasilania sieciowego 230 V AC 50/60 Hz
Napięcie wyjściowe/moc badawcza Maks. 40 kV/maks. 2000 W
Zasilanie Generator plazmowy serii HV-X
Czasy wykrywania Od 0,03 s (inne na życzenie)
Liczba części na partię Dostosowywana
Konstrukcja elektrod Dostosowywana do zastosowania
Obrabiane materiały Tylko nieprzewodzące
Grubość części Od 0,1–5,0 mm, inne grubości na zamówienie
Sterowanie i łączność W komplecie z panelem dotykowym (Standard-Proface)
Zgodność z przepisami CE – RoHs – WEEE
lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś