Maszyna do próżniowej obróbki plazmowej | VacuLINE

Standardowe i niestandardowe maszyny do obróbki plazmowej. Maszyna VacuLINE do obróbki plazmowej, produkowana przez firmę Tantec, jest przeznaczona do obróbki różnych części formowanych wtryskowo. Maszyna ta sprawdza się doskonale podczas produkcji prowadzonej na linii, która nie wymaga ingerencji operatorów. System VacuLINE zapewnia bardzo krótkie czasy obróbki i optymalną przyczepność na potrzeby powlekania, klejenia, malowania i drukowania w dalszej części linii.

Przed wywołaniem wyładowania elektrycznego za pomocą wbudowanej elektrody plazmowej, w komorze do obróbki wytwarzana jest próżnia wynosząca od 1 do 4 mbarów. Czas cykli obróbki jest często krótki i wynosi od 20 do 180 sekund, w zależności od materiału i jego składu.

Maszyna do obróbki plazmowej VacuLINE jest doceniana za prostotę obsługi, niezawodność produkcji i dużą szybkość procesu. Istnieje możliwość stosowania gazów obróbkowych, takich jak argon i tlen, ale w większości przypadków nie jest to konieczne ze względu na dużą moc, jaką zapewniają wyładowania plazmowe.

System VacuLINE posiada zasilacz w postaci zaawansowanego generatora prądu serii HV-X firmy Tantec i specjalnie zaprojektowane transformatory plazmowe, które zapewniają napięcie dla elektrod plazmowych.

Dane techniczne

Cechy:
Łatwa instalacja i obsługa Wystarczy podłączenie do zasilania sieciowego i sprężonego powietrza.
Krótki czas obróbki Duża moc zapewnia obróbkę w czasie od 20 do 180 sekund, w zależności od materiału.
Komory standardowe lub niestandardowe Rozmiar komór można dostosować do większości zastosowań.
Gaz technologiczny Gazy technologiczne, takie jak tlen i argon, mogą być stosowane, ale w większości przypadków nie jest to konieczne.
Kontrola procesu Cały proces obróbki plazmowej jest kontrolowany przez generator HV-X i jednostkę PLC. Wszystkie parametry są wyświetlane na panelu dotykowym. (Wersja standardowa – Proface).
Oszczędna obróbka powierzchni Ze względu na niską moc i brak konieczności stosowania specjalnych gazów obróbkowych, zespół jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem do poprawy zwilżalności i przyczepności powierzchni.
Plazma ciśnieniowa próżniowa Umożliwia obróbkę powierzchni przewodzących i nieprzewodzących.
Działa na w pełni zautomatyzowanych liniach Pozwala się łatwo wbudować w komórki robotów lub istniejące linie transportowe.
Dane techniczne VacuLINE
Napięcie i częstotliwość zasilania sieciowego 3 x 400 V AC + 0
Moc plazmy 0–6000 W
Zasilanie Generator plazmowy serii HV-X
Wlot sprężonego powietrza 5–6 barów, suche i czyste powietrze
Gaz technologiczny Standardowo: powietrze. Na żądanie: tlen, argon i azot
Wydajność pompy próżniowej w m³/min 15 do 240 m³/min, w zależności od wielkości komory próżniowej
Poziom próżni 1–4 mbarów
Typowy czas usuwania 15–60 sekund, w zależności od wielkości komory i wydajności pompy
Typowy czas obróbki plazmowej 20–180 sekund, w zależności od materiału
Sterowanie i łączność W komplecie z panelem dotykowym. (Wersja standardowa – Proface)
Zgodność z przepisami CE – RoHs – WEEE
lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś