Maszyna do obróbki plazmą próżniową | Konstrukcja bębnowa | RotoVAC

RotoVAC

Maszyna do obróbki plazmowej RotoVAC firmy Tantec jest przeznaczona do plazmowej obróbki małych części formowanych wtryskowo z tworzyw sztucznych, bez konieczności umieszczania ich w przyrządach lub stosowania skomplikowanych systemów obsługi.

Dzięki bębnowej konstrukcji systemu RotoVAC, wystarczy napełnić bęben i umieścić go w komorze próżniowej. Ruch obrotowy zapewni obróbkę wszystkich części.

Przed wywołaniem wyładowania elektrycznego za pomocą wbudowanej elektrody plazmowej, w komorze do obróbki wytwarzana jest próżnia wynosząca od 0,1 do 4 mbarów. Czas cykli obróbki jest często krótki i wynosi od 20 do 180 sekund, w zależności od materiału i jego składu.

Maszyna do obróbki plazmowej RotoTEC jest doceniana za prostotę obsługi, niezawodność produkcji i dużą szybkość procesu. Istnieje możliwość stosowania gazów obróbkowych, takich jak argon i tlen, ale w większości przypadków nie jest to konieczne ze względu na dużą moc, jaką zapewniają wyładowania plazmowe. System RotoVAC posiada zasilacz w postaci zaawansowanego generatora prądu serii HV-X firmy Tantec i specjalnie zaprojektowane transformatory plazmowe, które zapewniają napięcie dla elektrod plazmowych.

Obrotowy bęben zapewnia równą obróbkę wszystkich części. W omawianej koncepcji przewidziany jest dodatkowy bęben, który można załadować podczas obróbki i bez problemu zastąpić nim używany aktualnie bęben, gdy partia zostanie zakończona.

Dane techniczne

CECHY:
Łatwa instalacja i obsługa Wystarczy podłączenie do zasilania sieciowego i sprężonego powietrza.
Krótki czas obróbki Duża moc zapewnia obróbkę w czasie od 20 do 180 sekund, w zależności od materiału.
Komory standardowe lub niestandardowe Rozmiar komór i bębna można dostosować do większości zastosowań. Wiele opcji dostępnych w standardzie.
Poziom próżni Wyładowania plazmowe są aktywne w zakresie od 0,1 do 4 mbarów w zależności od zastosowania.
Gaz technologiczny Gazy technologiczne, takie jak tlen i argon, mogą być stosowane, ale w większości przypadków nie jest to konieczne.
Kontrola procesu Cały proces obróbki plazmowej jest kontrolowany przez generator HV-X i jednostkę PLC. Wszystkie parametry są wyświetlane za pośrednictwem panelu dotykowego. (Wersja standardowa – Proface).
Oszczędna obróbka powierzchni Ze względu na niską moc i brak konieczności stosowania specjalnych gazów obróbkowych, zespół jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem do poprawy zwilżalności i przyczepności powierzchni.
Plazma ciśnieniowa próżniowa Umożliwia obróbkę powierzchni przewodzących i nieprzewodzących.
Dane techniczne Maszyna RotoVAC do obróbki plazmowej
Napięcie i częstotliwość zasilania sieciowego 230 V AC lub 480 V AC, 3-fazowe.
Napięcie wyjściowe/moc plazmy Maks. 3,5kV/maks. 2000 W
Zasilanie Generator plazmowy serii HV-X
Wlot sprężonego powietrza 5–6 barów, suche i czyste powietrze
Gaz technologiczny Standardowe: powietrze, tlen, argon, azot na życzenie
Wydajność pompy próżniowej w m³/min 15 do 240 m³/min, w zależności od wielkości komory próżniowej
Poziom próżni 0,1–4 mbary
Typowy czas usuwania 15–60 sekund, w zależności od wielkości komory i wydajności pompy
Typowy czas obróbki plazmowej 20–180 sekund, w zależności od materiału
Sterowanie i łączność W komplecie z panelem dotykowym. (Wersja standardowa – Proface)
Zgodność z przepisami CE – RoHs – WEEE
lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś