Czołowy producent samochodów cieszy się lepszym przywieraniem dzięki próżniowej obróbce plazmowej

Producenci samochodów na całym świecie szukają innowacyjnych metod poprawy jakości swojej oferty produktowej i zapewnienia klientom dokładnie tego, czego szukają. Starając się stworzyć jak najlepszą ofertę produktów, wdrażają różne techniki produkcji.

Technologia próżniowej obróbki plazmowej, oferowana przez firmę Tantec, przyciąga uwagę wielu producentów, ale największym z nich jest wiodący producent samochodów, z którym firma współpracowała w ostatnim czasie.

Producenci samochodów zaczęli zdawać sobie sprawę z korzyści, jakie obróbka plazmowa może przynosić w odniesieniu do klejów i włączają ją do swojej oferty usług, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Wraz z nadejściem nowego roku pojawić się mają nowe modele samochodów, których producenci będą chcieli wyróżnić się pod względem jakości i spójności swoich produktów. Wybierają oni usługi firmy Tantec, ponieważ jest ona znana z solidności zarówno jeśli chodzi o jakość, jak i spójność.

Wiodący producent samochodów, z którym firma Tantec współpracowała w ostatnim czasie, z powodzeniem zainstalował najnowsze zaawansowane technologicznie systemy do próżniowej obróbki plazmowej, wprowadzając je do procesu produkcyjnego, aby zwiększyć wartość gotowych wyrobów. System do próżniowej obróbki plazmowej został dodany do procesu produkcyjnego na potrzeby obróbki powierzchni polipropylenowych elementów nadwozi nowych pojazdów, które mają zostać wprowadzone w dalszej części 2019 roku.

System ten został zainstalowany w najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym tego producenta, gdzie pomoże usprawnić proces produkcji, zwiększyć przywieralność klejów i zapewni temu producentowi wiele innych korzyści podczas procesu produkcyjnego.

Zespoły ze wspomnianej firmy produkującej samochody, a także firmy Tantec współpracowały ze sobą, koordynując i opracowując kompatybilny proces w celu rozwiązania obecnie występujących problemów z osiąganiem dobrej przyczepności w przypadku materiałów o niskiej energii powierzchniowej. Te materiały o niskiej energii powierzchniowej, które są również znane jako materiały niepolarne lub o o słabej biegunowości, obejmują PE, HPDE, PP i wiele innych. Praca z tymi materiałami i uzyskiwanie wymaganej przyczepności były wcześniej problemem dla wielu producentów, ale w końcu został on opanowany dzięki fachowym radom inżynierów z firmy Tantec i zachowaniem metod branżowych.

Producent samochodów, z którym współpracowała firma Tantec, po raz pierwszy zmierzył się z tym problemem, gdy chciał łączyć, czyli kleić wysokiej jakości ręcznie wykonaną skórę z elementami wykończenia we wnętrzach samochodów. Stosowanie ręcznie wykonanej skóry było kluczowe w tym procesie, dlatego brak możliwości osiągnięcia wzorowej przyczepności okazał się przeszkodą dla tego producenta. Dodatkowo, ponieważ ręcznie wykonana skóra była elementem stylizacji lub unikalną cechą stymulującą sprzedaż dla dostawcy usług, ważne było, aby uzyskać dobrą przyczepność, która zapewniałaby odpowiednie trzymanie i trwałość.

Wszystkie elementy wykończenia wnętrza wymagały nadmiernej obróbki powierzchni przed nałożeniem kleju. Biorąc pod uwagę implikacje, przestoje i potrzebę poprawy, wspomniany producent samochodów musiał wybrać bardziej wydajną opcję. Tę wydajną opcję stanowiła próżniowa obróbka plazmowa, która zapewniła całkowitą modyfikację elementów wykończenia wnętrza poprzez znaczne zwiększenie polaryzacji. Wszystkie testy zostały przeprowadzone przed jej wdrożeniem, którego dokonano, gdy producenci uzyskali pełną zgodność z firmą Tantec.

„Firma Tantec okazała się dla nas idealnym partnerem, zaoferowała doskonałe wsparcie lokalne, przyjęła elastyczne podejście, abyśmy otrzymali rozwiązanie właściwe dla nas i była konkurencyjna zarówno pod względem technicznym, jak i handlowym. Bezkonkurencyjna kombinacja. Rozumiała ona również, czego szukamy, i właśnie to pomogła nam osiągnąć za pomocą odpowiednich środków. Idealną częścią całego procesu był etap testów. Nasze obawy były uzasadnione, ponieważ chcieliśmy tego, co dla nas najlepsze. Ale firma poszła jeszcze dalej, aby zapewnić, że dostaniemy to, czego szukamy. Niewielu producentów robi to w dzisiejszych czasach, dlatego cały nasz zespół został bardzo mile zaskoczony tymi działaniami. – powiedział rzecznik zakładu produkującego samochody.

W jaki sposób próżniowa obróbka plazmowa pomaga rozwiązać problemy z przyczepnością?

Wysoce skuteczna i przetestowana pod względem technologii próżniowa obróbka plazmowa jest idealnym rozwiązaniem do aktywacji elementów wykończenia wnętrza dla producentów samochodów. Ta opcja obróbki, znana również jako VacuTEC, pomaga zapewnić optymalną przyczepność i daje producentowi pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym. Maszyna VacuTEC jest wyposażona w dużą jednostkę plazmową lub komorę. Powietrze znajdujące się wewnątrz tej komory jest usuwane z jej środka za pomocą pompy próżniowej lub innych metod. Po usunięciu powietrza ciśnienie w komorze osiąga wymagany poziom i jest poddawane działaniu energii elektrycznej o dużej sile lub, mówiąc prościej, tworzeniu pola elektrycznego

To silne pole elektryczne wykonuje dobrą pracę, zapewniając jonizację innych gazów, w tym powietrza, które następnie wypełnia komorę obróbkową. Taka obróbka oznacza, że powstała powierzchnia zapewnia dobre przyciąganie farb, powłok, atramentów, klejów i innych elementów. Zapewnia to znacznie większą energię powierzchniową, co prowadzi do doskonałej przyczepności.

Maszyna VacuTEC zainstalowana przez firmę Tantec w zakładzie obróbkowym producenta samochodów jest dużym systemem (zajmuje prawie 1 metr sześcienny) i posiada tace do obróbki umieszczone w jej wnętrzu. Ten model VacuTEC jest bardzo łatwy w użyciu i niezwykle wydajny. Może on pomóc przeprowadzić obróbkę kompletu górnych elementów nadwozia w około 45 sekund.

Przejęcie kontroli

Oprócz wszystkich głównych korzyści z obróbki, które omówiliśmy, instalacja maszyny VacuTEC zapewniła producentowi samochodów możliwość przejęcia pełnej kontroli nad procesem produkcyjnym. Biorąc pod uwagę nieefektywność poprzednich metod, skuteczne wyniki zapewniane przez tę metodę zostały przyjęte z zadowoleniem. Kontrola, jaką producenci mają nad tym procesem oznacza, że nie muszą pożyczać żadnych części z zewnątrz ani współpracować z zewnętrznymi dostawcami. Zapewnia to lepszą kontrolę jakości, ponieważ wiedzą oni, że kontrolują cały proces.

Dodatkowo maszyna VacuTEC jest umieszczona na kółkach, co ułatwia jej przenoszenie wszystkim stronom. System ten jest również wyposażony w pompę próżniową, która pozwala obniżyć koszty generowane przez linię.

Możesz skontaktować się z firmą Tantec, jeśli również masz problemy z przyczepnością. Możemy pomóc zaplanować sesję dla Ciebie, wyjaśniając korzyści zapewniane przez rozwiązanie VacuTEC.

Medyczna

PLX-intro-plasticcard

Karty plastikowe

FoamTEC

Pianka i kartony

Motoryzacyjna

RotoTEC-small

Elektronika

CableTEC

Kable i rury

BottleTEC-corona-treater

Opakowania

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś