Elastyczny system obróbki koronowej do obróbki szkła 3-wymiarowego i szklanych arkuszy

Duży europejski producent szkła wybrał rozwiązanie do obróbki koronowej firmy Tantec, aby poprawić siłę wiązania produkowanej powłoki ze szklanymi arkuszami. Klient ten potrzebował rozwiązania, które w ramach jednej i tej samej maszyny obrabiałoby zarówno arkusze płaskie, jak i szkło w kształcie 3D. Tantec RotoTEC-X z pewnymi modyfikacjami spełnia potrzeby i wymagania tego klienta i co więcej, urządzenie łatwo zamontować w linii.

Dlaczego warto zainwestować w maszynę do obróbki koronowej?

W ramach procesu produkcyjnego często konieczne jest powlekanie szklanych arkuszy. Obróbka powierzchniowa szkła ma na celu zwiększenie zwilżalności powierzchni dzięki odprowadzeniu ładunku elektrycznego. Niska energia powierzchniowa materiałów szklanych często prowadzi do słabej przyczepności farb, klejów i powłok.

W celu uzyskania optymalnej adhezji należy zwiększyć napięcie powierzchniowe podłoża do poziomu nieznacznie przewyższającego napięcie powierzchniowe nakładanego materiału. Maszyna do obróbki koronowej zapewnia poprawę właściwości związanych z przyczepnością powierzchni.

Dostosowana maszyna do obróbki koronowej wyposażona jest w taki sposób, aby zapewnić spójną obróbkę szklanych paneli różniących się wielkością i kształtem, z możliwością dostosowania prędkości obróbki. Dzięki obracających się elektrodom poziomy obróbki są jednolite. Dokładne rozmieszczenie elektrod gwarantuje brak uszkodzeń powierzchni materiału przy jednoczesnym osiągnięciu optymalnego i spójnego poziomu obróbki.

– Ponownie wybraliśmy rozwiązanie do obróbki koronowej firmy Tantec, ponieważ tę współpracę wspominamy bardzo dobrze. Decydującym czynnikiem była cena i jakość – mówi szef działu inżynierii.

Tantec RotoTEC-X

Technologia koronowej obróbki powierzchni to innowacyjne i opłacalne rozwiązanie problemów z przyczepnością i zwilżaniem, z jakimi boryka się wiele branż. Aktywacja i koronowe czyszczenie powierzchni to niezawodne i wysokowydajne metody przygotowania powierzchni do drukowania, klejenia, malowania, lakierowania i powlekania.

Rozwiązanie Tantec RotoTEC-X

Rozwiązanie RotoTEC-X wyposażone jest we wbudowany przenośnik do transportu szklanych paneli pod głowicę zabiegową. Dzięki temu może ono zapewnić optymalne parametry obróbki i utrzymanie jej wymaganej szybkości. W ten sposób uzyskujemy powtarzalny proces wysokiej jakości; to spójny i niezawodny poziom obróbki w całym procesie produkcyjnym.

Rozwiązania do obróbki koronowej to ekonomiczne rozwiązanie do czyszczenia i aktywacji powierzchniowej „nieprzywierających” polimerów, mieszanek kompozytowych, metali, ceramiki i szkła przed dalszą obróbką. Obróbka koronowa zapewnia elastyczność i jest skuteczną oraz ekonomiczną metodą przygotowania powierzchni arkuszy/sieci, złożonych części geometrycznych, elementów wytłaczanych i wielu innych.

System RotoTEC-X zapewnia jednakowy proces obróbki i oferuje użytkownikowi pełną kontrolę nad jego wszystkimi parametrami. Firma Tantec jest pionierem w opracowywaniu urządzeń do obróbki powierzchni. Naszym celem jest rozwiązywanie problemów związanych z przyczepnością w przemyśle szklanym poprzez oferowanie unikalnej metody obróbki powierzchni, aby zapewnić bezpieczne i czyste środowisko na całym świecie.

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś