Lepsza przyczepność w przypadku najbardziej zaawansowanego urządzenia śledzącego na rynku

Dla wielu osób brama garażowa jest drugim wejściem do domu. Przed przejściem przez drzwi wejściowe wiele osób parkuje samochód w garażu i to właśnie wtedy brama garażowa staje się newralgicznym punktem. Każdy chce oczywiście, aby była funkcjonalna. Powinna także pasować do ogólnego wyglądu domu.

Jednak większość ludzi nie zaprząta sobie głowy technologią wykorzystaną do produkcji bramy. Inaczej jest w przypadku zespołu firmy Richards Wilcox.

Ponieważ brama garażowa musi być zarówno bezpieczna, jak i funkcjonalna, składa się z segmentów lub paneli, które umożliwiają jej rolowanie i składanie. Każdy segment bramy ma stalowe licowanie i wypełnienie pianką poliuretanową, która łączy segment całość i zapewnia większą efektywność cieplną.

Copyright: Richards Wilcox 

Dzięki stałemu doskonaleniu procesów firmie Richards Wilcox udało się z czasem udoskonalić technologię wykorzystania pianki pod kątem wytwarzania możliwie najlepszych produktów końcowych.

Obróbka plazmą przyniosła poprawę właściwości adhezyjnych

Jedna z inicjatyw w zakresie zapewnienia jakości polegała na zbadaniu możliwości poprawy właściwości adhezyjnych powierzchni paneli w oparciu o obróbkę plazmą.

Powoduje ona zmianę napięcia powierzchniowego w celu zwiększenia adhezji, przez co pianka poliuretanowa jeszcze lepiej przylega do licowania.

Firma przeprowadziła poszukiwania wśród producentów maszyn do obróbki plazmą i szybko przekonała się, że firma Tantec jest najlepszym wyborem. Zanim jednak firma Richards Wilcox zdecydowała się na zakup maszyny, podpisano porozumienie w sprawie przeprowadzenia kilku prób, tak aby potwierdzić, że wybrano maszynę odpowiednią do zastosowania:

„Odwiedził nas Scott Beatty, który miał ze sobą niewielkie przenośne urządzenie do obróbki koronowej marki Tantec, tak abyśmy mogli przeprowadzić kilka prób. Ich wyniki wykazały poprawę właściwości adhezyjnych”.

Na tej podstawie firma Richards Wilcox mogła podjąć łatwą decyzję o wyborze jednostki SheetTEC marki Tantec:

„złożyliśmy zamówienie na dwa urządzenia dla dwóch linii. Instalacja nastąpiła natychmiast po przybyciu zespołu, który pracuje obecnie w pełnym wymiarze godzin. Jak dotąd nie mieliśmy żadnych większych problemów, a wyniki prób wykazują wzrost właściwości adhezyjnych”.

Doskonała współpraca

Usługi świadczone przez firmę Tantec w toku całego procesu zrobiły ogromne wrażenie na firmie Richards Wilcox. Podczas prac instalacyjnych i przygotowawczych Kumar pozostawał w kontakcie z duńskim biurem.

„W toku instalacji mieliśmy kilka drobnych problemów. Jednak także tym razem duńskie biuro świetne się spisało. Nie mam żadnych zastrzeżeń […] zespół zawsze błyskawicznie reagował na problemy, na przykład wysyłając nam bardzo szybko części zamienne”.

Firma Richards Wilcox przekonała się w krótkim czasie, że nowy sprzęt jest niezwykle łatwy w obsłudze. W Tantec jesteśmy dumni i szczęśliwi, że wdrożenie okazało się tak spektakularnym sukcesem, ale dla Scotta Beatty’ego nie jest to żadnym zaskoczeniem:

„praca z zespołem Richards Wilcox układała się doskonale. Od początku dostrzegliśmy profesjonalizm i szerokie kompetencje. Dzięki temu wdrożenie obróbki koronowej w obrębie linii produkcyjnej odbyło się z taką łatwością”.

Sprzęt wybrany przez firmę Richards Wilcox

Firma Richards Wilcox wprowadziła w obrębie swojej linii produkcyjnej jednostkę SheetTEC marki Tantec.

Jest to 34-calowe urządzenie do obróbki koronowej o wysokiej częstotliwości. Wyposażenie obejmuje elektrody ceramiczne zapewniające zoptymalizowaną obróbkę paneli wykonanych z nieprzewodzących polimerów.

Jednostka SheetTec jest zintegrowana z systemem przenośników firmy Richards Wilcox jako rozwiązanie przelotowe, co przekłada się na wysoką wydajność wykorzystania w procesie produkcyjnym.

Istniejąca na rynku od 1912 r. firma Richards Wilcox słynie z wyjątkowej jakości i wysokiego poziomu obsługi klienta. Bramy segmentowe firmy Richards Wilcox są projektowane zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi przy zastosowaniu najwyższej jakości paneli i pianki poliuretanowej Neufoam™.

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś