Jak zmienia się funkcjonalność grafenu dzięki obróbce plazmowej

Kilka lat temu firma Tantec zawarła z przedsiębiorstwem Haydale umowę na opracowanie i dostawę komór plazmowych. Firma Haydale z siedzibą w Wielkiej Brytanii wsławiła się zapewnieniem technologii umożliwiającej komercjalizację grafenu.

W firmie Tantec uważamy, że system do obróbki plazmowej stanowi rewolucyjną technologię, która może zmienić funkcjonalność grafenu. Dlaczego? Przekonajmy się.

Technologia obróbki plazmowej rozwiązuje problemy związane z wykorzystaniem grafenu w rzeczywistych zastosowaniach

Mimo, że grafen składa się z jednej warstwy atomów węgla, jest znacznie silniejszy niż stal (dokładnie 200 razy). Jest to doskonały przewodnik termiczny i ma on wyższą przewodność elektryczną. Pomimo tych wszystkich cech, grafen trudno jest wdrożyć w zastosowaniach branżowych. Firmy Tantec i Haydale chciały rozwiązać ten problem.

Technologia obróbki plazmowej pozwala firmie Haydale zmieniać funkcjonalność grafenu, co umożliwia wykorzystywanie go w zastosowaniach przemysłowych. Firma Haydale zdołała stworzyć ten proces, wykorzystując specjalnie zaprojektowane reaktory do obróbki plazmowej i ściśle współpracując z inżynierami z firmy Tantec. Umowa zawarta z firmą Haydale na dostawę komór plazmowych obejmowała instalację przez firmę Tantec kilku systemów, które pomogą zwiększyć wydajność obróbki powierzchni prowadzonej w firmie Haydale. Nowe reaktory plazmowe w firmie Tantec zapewniły większą kontrolę nad procesem produkcyjnym, realizowanym dla firmy Haydale, natomiast maszyny do obróbki firmy Tantec zapewniły spójną i precyzyjną obróbkę powierzchni, która gwarantuje wysoką wydajność.

Zmiana funkcjonalności grafenu dzięki modyfikacji powierzchni metodą plazmową

Dzięki obróbce plazmowej możliwe jest stworzenie unikalnego procesu plazmowej modyfikacji powierzchni, który zwiększa funkcjonalność grafenu i pomaga sprostać wymaganiom klientów. Od wiązania do odpychania określonych substancji chemicznych, obróbka plazmowa pozwala na szeroki zakres modyfikacji powierzchni.

Połączenie rewolucyjnej technologii obróbki plazmowej oraz wiedzy i doświadczenia firmy Haydale pomogło stworzyć proces, który zwiększa wartość grafenu. Ten opatentowany proces zmiany funkcjonalności grafenu zapewnia spójność obróbki i można dostosować do potrzeb użytkowników końcowych, a także zwiększyć jego objętość w celu zaspokojenia przyszłego popytu. Technologia obróbki plazmowej zapewnia skuteczny, wydajny i ekonomiczny sposób dostarczania niestandardowych rozwiązań, które zwiększają funkcjonalność grafenu. Dwie najważniejsze rzeczy, które przemawiają za optymalizacją właściwości mechanicznych grafenu, to dyspersja i strukturalna jednorodność nanocząsteczek. Obróbka plazmowa zapewnia to bez szkody dla materiału lub dodawania zanieczyszczeń szkodliwych dla środowiska. Obróbka plazmowa to przyjazny dla środowiska sposób na zmianę funkcjonalności grafenu. Wspomniany proces eliminuje potrzebę stosowania środków chemicznych i innych procesów, które powodują szkody dla środowiska, a także zmniejsza zagrożenia występujące w miejscu pracy i związane z nimi koszty.

Jak działa proces obróbki plazmowej, przeprowadzany w celu zmiany funkcjonalności grafenu

Pytanie, które może się Państwu nasuwać, dotyczy tego, jak uzyskuje się funkcjonalizację plazmy lub jak działa proces obróbki plazmowej, przeprowadzany w celu zmiany funkcjonalności grafenu? Osiąga się to za pomocą procesu obróbki plazmowej przeprowadzanego pod niskim ciśnieniem i w niskiej temperaturze. Proces ten powoduje powstawanie wysokiej jakości grafenu złożonego raptem z kilku warstw i nanopłytek grafenu, zapewniając wysoce skuteczną i spójną obróbkę zarówno organicznego, jak i drobnego proszku, a także innych syntetycznych proszków nanomateriałowych.

Dzięki dostosowaniu poziomów funkcjonalizacji do potrzeb klienta, obróbkę plazmową można wykorzystywać w przypadku szerokiej gamy grup chemicznych. Dobra dyspersja zapewnia poprawę właściwości i wydajności materiału podstawowego, a także większe prawdopodobieństwo, że produkt końcowy będzie spełniał swój cel. Plazmowa modyfikacja powierzchni odblokowuje wiele możliwości, umożliwiając firmie Tantec przekształcać wykorzystanie grafenu w przemyśle kompozytowym. Słabe właściwości grafenu w zakresie wiązania i dyspersji nie sprawiają już, że materiał ten jest skutecznie pomijany w procesie produkcyjnym. Zamiast tego, rewolucyjna technologia obróbki plazmowej zapewnia przyjazną dla środowiska, spójną obróbkę o wysokiej jakości. Dodatkowo proces ten rozszerza również zakres możliwości wykorzystania grafenu w praktycznych zastosowaniach przemysłowych. W firmie Tantec mamy pełne zaufanie do zdolności technologii obróbki plazmowej do ulepszania procesów, które wykorzystujemy do wytwarzania wysokiej klasy produktów do obróbki powierzchni. Wierzymy, że technologia obróbki plazmowej sprawi, że grafen będzie bardziej odpowiedni do stosowania w praktycznych zastosowaniach przemysłowych i pomoże rozwiązać rzeczywiste problemy. Właśnie to motywuje nas do współpracy z firmą Haydale w zakresie opracowania i dostawy komór plazmowych dla tej firmy.

Medyczna

PLX-intro-plasticcard

Karty plastikowe

FoamTEC

Pianka i kartony

Motoryzacyjna

RotoTEC-small

Elektronika

CableTEC

Kable i rury

BottleTEC-corona-treater

Opakowania

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś