Lepsza przyczepność dla jednego z największych producentów wiązań narciarskich

Francuski producent wiązań narciarskich, firma Look, jest jedną z najbardziej znanych i cenionych marek w branży narciarskiej. Wiązania firmy Look stanowią idealne połączenie bezpieczeństwa i wydajności, a do ich produkcji wykorzystywane są jedne z najbardziej optymalnych rozwiązań na rynku. Ten specjalista od wiązań narciarskich z siedzibą w Nevers jest jednym z największych producentów bardzo wydajnych wiązań na świecie.

Wiązanie narciarskie to mechanizm, który trzyma but narciarski na narcie.

„Wcześniej mieliśmy problemy z ręcznymi systemami do obróbki płomieniowej. Nie możemy osiągnąć dobrej przyczepności farby na częściach plastikowych. Sprawia to, że spełnienie standardu jakości firmy Look jest problematyczne ze względu na bardzo surowe warunki eksploatacji wiązań narciarskich. Duże różnice temperatur, sięgające od bardzo niskich do ciepłych, mają duży wpływ”, mówi pan Olivier Duhamel z firmy Look.

Jedną z największych wad urządzeń do obróbki płomieniowej jest to, że często powodują one kurczenie się, pęknięcia powierzchniowe i matowienie. System Tantec VacuTEC eliminuje te problemy, ponieważ proces przeprowadzany za jego pomocą zapewnia jednakową i spójną obróbkę powierzchni części z tworzywa sztucznego. Eliminuje on również wszelkie zagrożenia pożarowe spowodowane występowaniem otwartego ognia w zakładzie.

Ponadto proces roboczy stał się szybszy i jednocześnie osiągnięto duże oszczędności na farbie, ponieważ, w porównaniu z poprzednim procesem, wytwarzania jest minimalna ilość odpadów.

Korzyści zapewniane firmie Look przez system VacuTEC firmy Tantec:

  • Lepsze środowisko pracy dla operatora, brak stosowania niebezpiecznego gazu i bardzo wysokich temperatur w porównaniu do obróbki płomieniowej.
  • Wszystkie części są w 100% poddawane obróbce powierzchni, nawet w bardzo trudnych przypadkach, gdy obróbka płomieniowa nie może zapewnić pożądanego efektu.
  • Wszystkie części są obrabiane w jednakowy sposób.
  • Przepływ pracy o dużej objętości został znacznie usprawniony, ponieważ system VacuTEC firmy Look wyposażono specjalnie w kilka półek w oparciu o potrzeby tego klienta, dzięki czemu może on teraz obrabiać wiele elementów w tym samym czasie.

System VacuTEC zapewnia bardzo krótkie czasy obróbki i optymalną przyczepność na potrzeby powlekania, klejenia, malowania i drukowania w dalszej części linii. Przed wytworzeniem wyładowania elektrycznego za pośrednictwem wbudowanej elektrody plazmowej w komorze do obróbki próżniowej wytwarzana jest próżnia wynosząca od 0,5 do 6 mbara. Ta technologia kontaktu między elektrodami pomaga zintensyfikować obróbkę, co skraca jej czas i w większości przypadków nie wymaga stosowania gazów. Czas obróbki może wynosić od 2 do 120 sekund, w zależności od materiału i jego składu.

System VacuTEC jest doceniany za prostotę obsługi, niezawodność produkcji i dużą szybkość procesu.

Dzięki systemowi VacuTEC mogą Państwo osiągnąć:

  • Równą i jednakową obróbkę wszystkich powierzchni części trójwymiarowych
  • Obróbkę określonych miejsc na częściach trójwymiarowych
  • Obróbkę dużych części
  • Modyfikację powierzchni bez wpływu na materiał jako całość.
  • Opłacalne i bardzo trwałe właściwości związane z przyczepnością
  • Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Firma Tantec oferuje standardowe i niestandardowe urządzenia, które można zintegrować z procesem produkcyjnym i wbudować w nowe lub istniejące linie produkcyjne.

Więcej informacji o systemie VacuTEC można znaleźć tutaj

Medyczna

PLX-intro-plasticcard

Karty plastikowe

FoamTEC

Pianka i kartony

Motoryzacyjna

RotoTEC-small

Elektronika

CableTEC

Kable i rury

BottleTEC-corona-treater

Opakowania

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś