Lepsza przyczepność w przypadku najbardziej zaawansowanego urządzenia śledzącego na rynku

Klient

Trusted A/S to duńska firma specjalizująca się w zaawansowanych technologicznie systemach śledzenia. Produkowany przez nią system wykorzystuje nowoczesną technologię z inteligentnymi czujnikami. Urządzenia śledzące firmy Trusted to najbardziej zaawansowane, wytrzymałe i elastyczne produkty na rynku. Znajdują one zastosowanie w wielu branżach, w tym maszyn budowlanych, energetyki wiatrowej i transportu.

Specjalistyczne urządzenia śledzące gromadzą dane na temat położenia, ruchu, oświetlenia, drgań, obrotu, temperatury i wilgotności. Użytkownik ma możliwość przeglądu i analizy tego rodzaju danych.

Urządzenie wyposażone jest również w zaawansowany system geofencingu/ostrzegania, który zapobiega m.in. kradzieżom.

Urządzenia są przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach dzięki zaawansowanym czujnikom chronionym przez wytrzymałą i wodoodporną obudowę.

Wyzwanie

Urządzenia śledzące są konstrukcyjnie przystosowane do ekstremalnych warunków środowiskowych i pogodowych dzięki wytrzymałej obudowie i podzespołom elektronicznym zalanym żywicą epoksydową. Oznacza to, że urządzenie jest wodoodporne i odporne na duże obciążenia. W założeniu ma ono wytrzymać najechanie przez walec drogowy oraz upadek z samolotu.

Od momentu powstania w 1999 r. firma Trusted stawia na jakość, wytrzymałość i doskonałość konstrukcyjną. Urządzenia śledzące marki Trusted odznaczają się najdłuższą żywotnością na rynku. Choć skargi praktycznie się nie zdarzają, jedną z ambicji firmy jest, by jej produkty zasługiwały na miano „godnych zaufania” (z ang. „trusted”).

Aby zapobiec wnikaniu wody oraz powstawaniu szczelin, firma Trusted postanowiła zoptymalizować właściwości adhezyjne odlewanej części.

Technologia:

Obróbka plazmowa pozwala usunąć wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni materiału i przygotować ją do dalszej obróbki. Materiały takie jak tworzywa sztuczne narażone są na niską trwałość wszelkiego rodzaju nadruków lub powłok ze względu na gładką teksturę powierzchni, które nie zostały poddane obróbce wstępnej. Tworzywa sztuczne są wykonywane z polipropylenu i są homopolarne, co oznacza, że nie oferują wysokiego poziomu adhezji.

Obróbka plazmowa powierzchni z tworzyw sztucznych powoduje jej aktywację pod kątem klejenia.

Rozwiązanie:

W toku prób przeprowadzonych w siedzibie firmy Tantec firma Trusted natychmiast zauważyła pozytywny wpływ na właściwości odlewów.

Firma Trusted zdecydowała się zainwestować w urządzenie plazmowe VacuTEC 2020 marki Tantec, aby zoptymalizować uszczelnienie wytwarzanych elementów.

„Dostrzegliśmy poprawę właściwości adhezyjnych powierzchni odlewów, a współpraca z firmą Tantec przebiegała bez najmniejszych zakłóceń. Zaufaliśmy wiedzy i doradztwu firmy Tantec. Bardzo wysoko oceniamy również pomoc, jaką otrzymaliśmy podczas uruchomienia” – podkreśla Christiane Nico Jensen-Haarup, CTO w Trusted.

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś