Mają Państwo trudności z wiązaniem ze szkłem

W wielu przypadkach wiązanie lub przyklejanie materiału do szkła może być trudną i złożoną procedurą. Jednak firma Tantec działa w tym biznesie od ponad 40 lat i ma duże doświadczenie praktyczne.

Nasze doświadczenie przejawia się w liczbie producentów, z którymi współpracujemy nad poprawą przyczepności szkła i zastosowań związanych z powłokami.

Przykładowe zastosowania technologii czyszczenia szkła metodą plazmową obejmują:

  • Obróbkę zarówno szklanych słoików, jak i butelek przed naniesieniem etykiet
  • Obróbkę szklanych butelek przed drukowaniem atramentowym
  • Obróbkę dużych arkuszy szkła przed powlekaniem
  • Używanie klejów utwardzanych promieniowaniem UV do obróbki szklanych butelek przed naniesieniem plastikowych elementów ozdobnych

Obróbka plazmowa szkła przed wiązaniem

Chociaż szklana powierzchnia wydaje się być idealna i gładka gołym okiem, często wykazuje chropowatość, która może utrudniać przyczepność.

Nierówna powierzchnia szkła i wyrobów szklanych może przyciągnąć zanieczyszczenia i prowadzić do licznych problemów.

Pojawienie się zanieczyszczeń na powierzchni szkła może znacznie obniżyć jakość przyczepności i prowadzić do wad w okresie eksploatacji szkła.

Czyszczenie plazmowe poprawia przyczepność do szkła ze względu na doskonałe właściwości tego procesu związane z czyszczeniem.

Do czyszczenia plazmowego dochodzi, gdy gaz (zwykle sprężone powietrze) używany do wytwarzania plazmy jest poddawany wyładowaniu o wysokiej energii, kiedy to ten gaz rozpada się na jony, elektrony, wolne rodniki i inne cząstki wzbudzone. Te wzbudzone cząstki czyszczą powierzchnię szkła, nawet na trudno dostępnych, mikroskopijnych wierzchołkach i wgłębieniach, usuwając zanieczyszczenia organiczne z powierzchni.

Doskonałe właściwości czyszczenia plazmowego są spójne i niezawodne, dzięki czemu zapewniają usuwanie wszystkich zanieczyszczeń organicznych z powierzchni materiałów, a nawet dogłębne czyszczenie na mikroskopijnych wierzchołkach i wgłębieniach, jakie występują na powierzchni szkła; obróbka plazmowa zapewni za każdym razem osiągnięcie stałej, wysokiej jakości siły wiązania.

Obróbka powierzchni przed klejeniem, drukowaniem i powlekaniem zapewnia opłacalny, przyjazny dla środowiska i, co ważniejsze, łatwy do powtarzania proces, gwarantujący bardzo dobrą przyczepność do szkła.

Włączenie zespołu do czyszczenia plazmowego w zakładzie może nie tylko przyczynić się do poprawy przyczepności, ale także zapewnić spójne i wydajne wyniki.

Medyczna

PLX-intro-plasticcard

Karty plastikowe

FoamTEC

Pianka i kartony

Motoryzacyjna

RotoTEC-small

Elektronika

CableTEC

Kable i rury

BottleTEC-corona-treater

Opakowania

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś