Obróbka koronowa arkuszy szklanych przed naniesieniem powłoki

Zespół SheetTEC firmy Tantec to rozwiązanie do aktywacji powierzchni, przeznaczone do pracy samodzielnej oraz wbudowania i wykorzystywane przez wielu wiodących producentów szkła w UE i Stanach Zjednoczonych. Metoda ta jest stosowana, gdy producenci chcą osiągnąć lepszą wytrzymałość wiązania z arkuszami szkła, przed procesem powlekania.

Arkusze szkła, które można poddawać tej obróbce koronowej mogą mieć od 50 mm do 1000 mm szerokości, w zależności od wymagań klienta.

Klient, z którym ostatnio współpracowaliśmy, wymagał metody nakładania powierzchni, która nie mogła wpływać na jakość powierzchni szkła podczas produkcji.

Dlaczego SheetTEC jest optymalnym rozwiązaniem?

Rozwiązanie SheetTEC jest dobrze wyposażone i zapewnia spójną warstwę obróbki koronowej na panelach szklanych o różnych rozmiarach. Szybkość obróbki może wahać się od 500 mm na minutę do ponad 3000 mm na minutę.

System SheetTEC posiada jedną elektrodę drucianą, która zapewnia najlepsze wyniki. Elektroda druciana zapewnia spójną, jednakową i agresywną obróbkę szkła.

Obróbka powierzchni może znacząco usprawnić Państwa procesy produkcyjne, zapewniając zwiększenie zarówno szybkości, jak i wydajności. System SheetTEC jest przeznaczony do montażu na blacie i jest wyposażony w przenośnik, który pomaga transportować szklane panele. Przenośnik znajduje się pod drutem obróbkowym i zapewnia optymalne działanie zespołu przez cały czas.

Zastosowanie zespołu do obróbki koronowej poprawi jakość przyczepności szkła zarówno w trakcie, jak i po procesie produkcyjnym.

Znaczenie technologii koronowej obróbki powierzchni

Koronowa obróbka powierzchni to skuteczne rozwiązanie do obróbki, które jest zarówno opłacalne, przyjazne dla środowiska, jak i innowacyjne. Technologia koronowej obróbki powierzchni znacznie zwiększa szanse zwilżania i przyczepności do podłoży szklanych.

Technologię aktywacji koronowej można przyjąć za wysokowydajną metodę aktywacji powierzchni przed rzeczywistym malowaniem, lakierowaniem i wiązaniem.

Obróbka koronowa zapewnia również skuteczną aktywację powierzchni polimerów nieprzywierających. Zespół opracowano tak, aby był elastyczny i mógł pomagać w procesie produkcyjnym w oparciu o posiadane wymagania.

Obróbkę koronową arkuszy i płyt uważa się za proces przyjazny dla środowiska, który generuje niskie koszty eksploatacji.

Więcej informacji o

Medyczna

PLX-intro-plasticcard

Karty plastikowe

FoamTEC

Pianka i kartony

Motoryzacyjna

RotoTEC-small

Elektronika

CableTEC

Kable i rury

BottleTEC-corona-treater

Opakowania

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś