Obróbka plazmowa polipropylenowych implantów medycznych od firmy Tantec

Firma Tantec dostarcza zespoły plazmowe dla przemysłu od dziesięcioleci.

Klienci przychodzą do firmy Tantec, aby znaleźć rozwiązanie, które nie tylko poprawi przyczepność i jakość ich produktu, ale także będzie pasować do ich procesu produkcyjnego. Firma Tantec współpracowała z jednymi z wiodących producentów wyrobów medycznych na świecie, aby rozwiązać doświadczane przez nich problemy z klejem. W ostatnim czasie firma Tantec współpracowała z jednym z wiodących producentów sprzętu medycznego i dostarczyła mu system VacuTEC 5050. Ta maszyna jest jednym z najnowszych modeli do próżniowej obróbki plazmowej i oferuje szeroki wachlarz korzyści dla producentów, którzy są sfrustrowani gorszymi i nieaktualnymi metodami poprawy przyczepności.

Wspomniany producent sprzętu medycznego skontaktował się z firmą Tantec, gdy doświadczył problemów z dotychczasową metodą zapewniania przyczepności. Stosowanie polipropylenu w prowadzonym przez niego procesie produkcyjnym skutkowało słabą przyczepnością. Polipropylen, dla tych, którzy nie wiedzą, ogólnie nie klei się. Oznacza to, że niezwykle trudno jest nałożyć materiały przylepne na jego powierzchnię. Klient próbował różnych technik poprawy przyczepności, ale ostatecznie żadna z nich nie sprawdziła się do czasu, aż podjął współpracę z firmą Tantec.

W obliczu tego dylematu, wspomniany producent sprzętu medycznego potrzebował niezawodnego rozwiązania problemu, które nie tylko poprawiłoby wydajność jego procesu produkcyjnego. Szukał on powtarzalnej i niezawodnej metody aktywacji stosowanej przez siebie powierzchni polipropylenowej. Metoda ta miała nie tylko pomóc w skutecznym stosowaniu kleju, ale także ustandaryzować proces produkcji i usunąć z niego wszelkie komplikacje.

Testowanie

Po skontaktowaniu się z firmą Tantec w tej sprawie, przeprowadziliśmy dogłębne i wspólne sesje z producentem sprzętu medycznego. Początkowe rozmowy miały na celu dowiedzieć się więcej o tym, czego szuka producent i jak można spełnić te wymagania z wykorzystaniem systemu firmy Tantec. Zaangażowanie firmy Tantec w zapewnienie jakości i prace inżynierskie pomaga zapewnić klientowi odpowiednie rozwiązanie.

Po wewnętrznym przeglądzie i przebadaniu próbek przez firmę Tantec ustalono, że system do próżniowej obróbki plazmowej VacuTEC 5050 stanowił rozwiązanie umożliwiające zaspokojenie wszystkich potrzeb klienta. Okazało się, że system firmy Tantec zapewnił temu klientowi prawdziwy przełom.

Jak to działa?

Producent sprzętu medycznego, z którym współpracowała firma Tantec, chciał poddawać plazmowej obróbce powierzchni cały implant. Metoda próżniowej obróbki powierzchni metodą plazmową jest doskonała, ponieważ cały wyrób medyczny jest poddawany obróbce plazmowej, która zapewnia aktywację powierzchni mającą kluczowe znaczenie dla procesu zapewniania przyczepności.

System VacuTEC jest niezwykle łatwy w obsłudze, interaktywny i łatwy w zrozumieniu. W systemie VacuTEC 5050 wykorzystuje się opracowaną metodę technologii plazmowej, aby zapewnić prawidłowy poziom aktywacji powierzchni dla wyrobów medycznych z powierzchnią polipropylenową. Inżynierowie zatrudnieni zarówno w firmie Tantec, jak i u producenta sprzętu medycznego współpracowali ze sobą w celu określenia prawidłowych parametrów konfiguracji systemu. System firmy Tantec jest integralną i niezbędną częścią procesu produkcyjnego, i niezwykle ważne było, aby w całym procesie nie było żadnych przestojów oraz aby utrzymywana była jego wydajność.

Nazwa systemu VacuTEC 5050 jest powiązana z rozmiarem jego komory, który wynosi 50 cm na 50 cm. Rozmiar ten można dostosować do wymagań klientów. Zespół VacuTEC 5050 firmy Tantec powstał w celu dostarczenia średniej klasy systemu do próżniowej obróbki plazmowej, spełniającego potrzeby naszych klientów. Urządzenie to wypełnia lukę między niestandardowymi zespołami próżniowymi a systemem VacuLAB.

Dlaczego warto korzystać z próżniowej obróbki plazmowej?

System VacuTEC 5050 jest zgodny z tą samą technologią i zasadami, które zostały opracowane przez firmę Tantec w ramach naszych pełnowymiarowych i laboratoryjnych zespołach plazmowych. Zastosowano w nim pompę próżniową, która usuwa większość powietrza z komory. Ciśnienie w komorze jest obniżane w celu osiągnięcia poziomu gazu wymaganego do rozpoczęcia procesu. Gaz pozostały w komorze jest poddawany działaniu pola elektrycznego, które jonizuje ten gaz, a następnie tworzy plazmę.

Sama komora plazmowa jest bardzo aktywna, ponieważ wzbudzone cząstki , w tym rodniki, mogą przywierać do powierzchni wyrobu medycznego. Tworzenie się takich grup polarnych odgrywa znaczącą rolę w zwiększaniu ogólnej przyczepności, aby spełniała standardy wymagane przez klienta. Wdrożenie tego zespołu dało producentowi wyrobów medycznych pełną kontrolę nad stosowaniem klejów na powierzchni polipropylenowej. System VacuTEC 5050 nie ma sobie równych, ponieważ dodatkowo umożliwia dodawanie różnych gazów technologicznych. Państwa materiał i ogólne oczekiwania w zakresie zmiany energii powierzchniowej wyznaczą gazy, które mają być używane.

Chociaż sprężone powietrze jest idealnym rozwiązaniem w większości sytuacji, czasami wymagane są inne, specjalne gazy. Wykorzystując możliwości mieszania gazów w komorze, można stworzyć własną mieszankę.

Generator plazmy jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Wymaga jednofazowego zasilania elektrycznego prądem 13 A i 240 V. Całego systemu można użyć w ciągu kilku minut, korzystając z łatwego w użyciu, interaktywnego ekranu dotykowego.

Jeśli mają Państwo podobny problem z polipropylenem jak nasz klient, którego sytuację opisaliśmy powyżej, mogą Państwo skontaktować się z firmą Tantec, aby uzyskać więcej informacji.

Medyczna

PLX-intro-plasticcard

Karty plastikowe

FoamTEC

Pianka i kartony

Motoryzacyjna

RotoTEC-small

Elektronika

CableTEC

Kable i rury

BottleTEC-corona-treater

Opakowania

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś