Standardowy zespół do obróbki koronowej o arkuszy

Klient

Firma Ducab to jeden z największych producentów w Emiratach Arabskich. Przedsiębiorstwo dostarcza światowej klasy rozwiązania dla globalnego sektora energetycznego. Od 1979 r. firma rozszerzyła swoją działalność z obsługi rynków krajowych na 45 krajów Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji, Australii, Europy i obu Ameryk. Koncentrując się w coraz większym stopniu na odnawialnych źródłach energii, firma wytwarza zaawansowane przewody miedziane i aluminiowe oraz kable w ramach kompleksowych rozwiązań energetycznych.

Wyzwanie

Firma Ducab chciała poprawić trwałość nadruków na powierzchni kabla fotowoltaicznego. Firmie Ducab zależało również na podniesieniu wydajności, tak aby móc sprostać zapotrzebowaniu rynku – dzięki obróbce plazmowej nastąpił wzrost na poziomie 225%.

Technologia

Systemy obróbki plazmowej Tantec zapewniają znaczną elastyczność w obróbce szerokiej gamy materiałów stosowanych w produkcji kabli i przewodów oraz stanowią podstawową odpowiedź na problemy z adhezją.

Urządzenia plazmowe marki Tantec umożliwiają poddawanie obróbce kabli i przewodów na całej długości, co stanowi gwarancję doskonałego pokrycia i powtarzalności w jednym przebiegu. Obróbka plazmą powoduje chemiczne przygotowanie powierzchni kabla lub przewodu, co przekłada się na lepsze przywieranie nanoszonej na nią farby. Powstające w ten sposób wiązanie chemiczne między farbą a kablem lub przewodem jest silniejsze niż zwykłe wiązanie mechaniczne.

Rozwiązanie

Firma Ducab zdecydowała się na inwestycję w rozwiązanie PlasmaTEC-X marki Tantec. Umożliwiło ono przedsiębiorstwu uzyskanie lepszych właściwości adhezyjnych przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości linii w oparciu o ten sam sprzęt. Wdrożenie urządzenia do obróbki plazmą marki Tantec okazało się niezwykłym sukcesem:

„wdrożenie przebiegało fantastycznie, a urządzenie jest bardzo kompaktowe i wyjątkowo przyjazne dla użytkownika” – podkreśla Deepak Dattatraya z firmy Ducab.

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś