Obróbka powierzchni kabli dla przemysłu samolotów wojskowych

Jeden z największych na świecie producentów samolotów wojskowych odkrył niedawno, że technologia obróbki koronowej firmy Tantec jest w stanie przetrwać żywotność komponentów elektronicznych używanych w tej obróbce. System CableTEC wyprodukowany przez firmę Tantec jest używany codziennie od 25 lat.

Wewnętrzne komponenty elektroniczne generatora uległy znacznej zmianie w ciągu ostatnich 25 lat i nie można było zdobyć części zamiennych wymaganych do konserwacji. Dzięki ponad 50 000 godzin obróbki powierzchni kabli teflonowych w różnych wariantach, klient firmy Tantec nie miał wątpliwości, że ponownie zainwestuje w kolejne rozwiązanie firmy Tantec oparte na naszej jakości i zwrocie z inwestycji.

Żywotność samolotu wynosi zazwyczaj 20–30 lat, a dzięki rozwiązaniu firmy Tantec klient był w stanie sprostać wysokim wymaganiom w zakresie trwałości i niezawodności obróbki powierzchni kabli. W związku z wymianą rozwiązania firmy Tantec, klient ten zbadał alternatywne rozwiązania, takie jak drukowanie laserowe, ale inwestycja w systemy do druku laserowego okazała się prawie dwa razy droższa niż rozwiązanie CableTEC z drukarką atramentową. Zdecydował się zainwestować w nowe rozwiązanie firmy Tantec ze względu na zapewnianą przez nią, niezwykle stabilną wydajność i brak awarii przez 25 lat. Wybór padł na nowe, specjalnie zaprojektowane rozwiązanie CableTEC w komplecie ze standardową drukarką atramentową.

To nowe rozwiązanie do obróbki koronowej zostało zaprojektowane tak, aby sprostać wszystkim nowym wymaganiom naszego klienta, związanym z szybkością przetwarzania kabli PTFE. Zespół został usprawniony, aby zapewniać większą elastyczność obróbki powierzchni kabli o różnych wariantach i rozmiarach.

Wysokie wymagania klienta, dotyczące przerobu w zakresie kabli teflonowych oraz obsługa i niezawodność zapewniane przez firmę Tantec miały kluczowe znaczenie dla wyboru nowego rozwiązania CableTEC.

Obróbka koronowa kabli

System CableTEC jest unikalną i opłacalną metodą modyfikacji izolacji kabli polimerowych (PE, PP i PTFE), zapewniającą optymalizację właściwości związanych z przyczepnością farb drukarskich i powłok na powierzchniach kabli. Ten system jest przeznaczony do wbudowania

i został opracowany przez firmę Tantec specjalnie, aby zapewniać łatwą instalację w nowych lub istniejących liniach produkcyjnych. Kompletny system obejmuje: generator wysokiej częstotliwości, transformator wysokiego napięcia, elektrody chłodzone powietrzem, filtr ozonowy i niestandardową, samodzielną lub stołową stację obróbkową. System CableTEC jest zgodny z przepisami CE i posiada oznakowanie CE.

Cechy systemu CableTEC:

  • Obróbka bezkontaktowa w zakresie 360°
  • Obróbka standardowych kabli, rur i profili
  • W pełni ekranowana stacja obróbcza
  • Sterowanie z prędkością zerową
  • Wbudowane sterowanie „gęstością mocy”
  • Szybka obróbka
  • Dostępność dla „materiałów trudnych do obróbki”

Więcej informacji o systemie CableTEC

Medyczna

PLX-intro-plasticcard

Karty plastikowe

FoamTEC

Pianka i kartony

Motoryzacyjna

RotoTEC-small

Elektronika

CableTEC

Kable i rury

BottleTEC-corona-treater

Opakowania

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś