Obróbka powierzchni z wykorzystaniem ozonu

Firma Tantec opracowała system OzoneTEC na potrzeby obróbki wnętrza produktów, takich jak deski surfingowe, chłodnice, pojemniki na lód, rury płaszczowe, małe łodzie itp. – produktów, które na zewnątrz są wykonane z włókna szklanego, a w środku posiadają piankę – których konstrukcję określa się także jako przekładkową.

System OzoneTEC wytwarza ozon, który jest wdmuchiwany do skorupy i pozostaje w niej przez chwilę, zanim zostanie ponownie wyssany. Następnie wstrzykuje się piankę poliuretanową. Następnie pianka ta twardnieje i przykleja się do wnętrza skorupy.

Cechy:

  • Możliwość obrabiania wnętrza części formowanych rotacyjnie
  • Osiąganie wyższych poziomów energii powierzchniowej w porównaniu z żywicami masowymi
  • Obróbka na żądanie
  • Elastyczne ustawienia umożliwiające obróbkę produktów o różnych rozmiarach
  • Niewielkie rozmiary
  • Brak konieczności stosowania egzotycznych gazów obróbkowych

Obróbka części formowanych rotacyjnie

Części formowane rotacyjnie to zazwyczaj puste części termoutwardzalne, wykonywane z tworzyw sztucznych. Żywica jest podgrzewana i topiona, a w wyniku obracania się formy żywica wypełnia wnękę formy, tworząc część z pustym wnętrzem. Wiele tych części wymaga izolacji piankowej w celu poprawy ich sztywności i właściwości termicznych.

Ciągłe obracanie się formy podczas procesu zapewnia jednakową grubość ścian. System OzoneTEC odgrywa kluczową rolę w pomaganiu w aktywacji wewnętrznej powierzchni części w celu poprawy przyczepności.

System OzoneTEC zazwyczaj składa się z generatora, transformatora wysokiego napięcia, skrzynki sterującej, układu sprężonego powietrza i niestandardowej ramy. System OzoneTEC można zainstalować jako wbudowane lub samodzielne rozwiązanie do przetwarzania części.

Medyczna

PLX-intro-plasticcard

Karty plastikowe

FoamTEC

Pianka i kartony

Motoryzacyjna

RotoTEC-small

Elektronika

CableTEC

Kable i rury

BottleTEC-corona-treater

Opakowania

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś