Rozwiązanie LeakTEC firmy Tantec ma kluczowe znaczenie w diagnostyce

Wykrywanie wycieków na płytkach wielodołkowych, stosowanych w systemach diagnostycznych, ma niezwykle duże znaczenie.  Firma Tantec właśnie dostarczyła system LeakTEC dla producenta systemów diagnostycznych do analizy chorób, w tym Covid-19.

Systemy wykrywania wycieków mają na celu wykrycie niepożądanych dziur w płytkach wielodołkowych.

Bez tego typu wykrywania nawet mała dziura może mieć poważne konsekwencje dla integralności i niezawodności testów.

Wycieki powodują również przestoje maszyn spowodowane koniecznością ich czyszczenia, aby zapewnić utrzymanie sterylnego środowiska.

System LeakTEC firmy Tantec wykrywa otwory mniejsze niż 3 mikrony (0,003 mm).

Jest to możliwe dzięki wprowadzaniu potencjału elektrycznego między elektrodę wykrywającą a uziemienie elektryczne. Jako uziemienie elektryczne, można wykorzystać metalowy przyrząd lub trzpienia do mocowania części, natomiast sama część z tworzywa sztucznego działa jako izolator.

Wykrywanie takie zajmuje kilka milisekund. W przypadku wykrycia pęknięcia lub dziury w tworzywie sztucznym, między elektrodą a uziemieniem powstaje styk elektryczny.

W takim przypadku system Tantec wysyła sygnał do sterownika PLC lub operatora, informując, że część nie nadaje się do użytku.

Do najczęstszych zastosowań systemów wykrywania wycieków firmy Tantec należą kontrole szczelności połączeń formowanych i spawanych w wyrobach medycznych.

Części, takie jak rurki medyczne, pojemniki, pipety, kaniule i folia wytłaczana do worków medycznych itp.

Firma Tantec ma ponad 40-letnie doświadczenie w wykrywaniu wycieków. Zdolność firmy Tantec do spełniania wielu wymagań w zakresie wykrywania wycieków z wyrobów medycznych jest powodem, dla którego system LeakTEC firmy Tantec jest preferowaną metodą stosowaną przez producentów wyrobów medycznych.

Prosimy zapoznać się z przypadkiem – W pełni automatyczny system wykrywania wycieków firmy Tantec zapewnia klientowi dużą różnicę  

Medyczna

PLX-intro-plasticcard

Karty plastikowe

FoamTEC

Pianka i kartony

Motoryzacyjna

RotoTEC-small

Elektronika

CableTEC

Kable i rury

BottleTEC-corona-treater

Opakowania

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś