Standardowy zespół do obróbki koronowej o arkuszy

Klient

Nasz klient – spółka C. Connect s.r.o. z siedzibą w Czechach – właśnie zainwestował w urządzenie do obróbki koronowej Tantec z przeznaczeniem do obróbki powierzchni pianki polietylenowej w różnych wariantach grubości. Firma C. Connect koncentruje się głównie na przetwarzaniu i wykańczaniu wyrobów dla kilku branż, w tym motoryzacyjnej, urządzeń, opakowań i elektroniki.  Działalność firmy polega na dostarczaniu przetworzonych materiałów, takich jak pianki, folie, taśmy samoprzylepne i kleje.

Wyzwanie

Celem obróbki powierzchni materiału polietylenowego jest zapewnienie lepszej adhezji, co ma związek z tym, że nie jest możliwe termiczne łączenie pianki PE/PUR. Stosowany przez klienta sposób łączenia taśmą samoprzylepną wymaga większego napięcia powierzchniowego pianki PE.

Wcześniej firma C. Connect doświadczała problemów związanych z koniecznością korzystania z różnych systemów z różnymi elementami. Dlatego postanowiła sięgnąć po system koronowy, który można dostosować do procesów obróbki różnych kształtów, wymiarów i prędkości. Ponadto ważnym wymogiem było zagwarantowanie, że elementy nie ulegną uszkodzeniu.

Technologia

W ciągu ostatnich czterech dekad firma Tantec zdobywała wiedzę w zakresie tworzenia maszyn do obróbki tłoczonych materiałów o dużej grubości, takich jak płyty piankowe z ekspandowanego PE, PP, PS i PVC (EPE/EPP/EPS/EPVC) oraz różnego rodzaju płyt z ekspandowanych i falistych tworzyw sztucznych. Jest to unikalna technologia oferująca możliwość stosowania bardzo wysokich napięć sięgających nawet 40 kV.

Aby zoptymalizować obróbkę i zminimalizować ilość odpadów, ważne jest, by cała powierzchnia płyty została poddana obróbce. W związku z tym konieczne jest zapewnienie wyładowań koronowych wokół krawędzi płyty.

Zwiększenie grubości izolacji zapewni wyrównanie wyładowań i jednakową obróbkę płyt o grubości do 50 mm. System FoamTEC firmy Tantec jest dostępny w wersjach do obróbki jednostronnej oraz dwustronnej. Wyposażony jest w regulowaną elektrodę, która zapewnia maksymalną swobodę oraz możliwość regulacji wysokości z cyfrowym odczytem.

Rozwiązanie

Klient wybrał urządzenie do obróbki koronowej FoamTEC, które można dostosować dokładnie do konkretnych potrzeb i życzeń. Oprócz poprawy przyczepności celem firmy C. Connect było uzyskanie niezawodnego rozwiązania dostosowanego do kompletnego procesu produkcyjnego.

„Do tej pory korzystaliśmy z niewielkich urządzeń do obróbki koronowej, które nie nadawały się do dużych powierzchni elementów oraz wolumenów obróbki. Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w rozwiązanie do obróbki koronowej marki Tantec, które zaspokoi wszystkie nasze potrzeby. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem poprawy jakości procesu produkcyjnego i wszechstronności sprzętu” – zapewnia XXXXX, C Connect s.r.o.

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś