System SheetTEC poprawia napięcie powierzchniowe akrylu i poliwęglanów, zapewniając odpowiednią przyczepność

W ramach procesu produkcyjnego często konieczne jest powlekanie arkuszy. Aby płynne kleje, powłoki lub atramenty przylegały do powierzchni odlewanych, formowanych lub wytłaczanych tworzyw sztucznych, musimy najpierw zmodyfikować tę powierzchnię. Proces zwiększania energii powierzchniowej poprawi zwilżalność powierzchni, stymulując tym samym wzrost przyczepności.

Jeden z wiodących producentów szybek do wyświetlaczy i filtrów optycznych znajduje się w Danii. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu, firma PSC A/S posiada dogłębną wiedzę na temat wytycznych i projektowania rozwiązań dopasowanych dokładnie do wymagań i zastosowania klienta. Wyzwanie i dążenie do lepszej przyczepności farb drukarskich doprowadziło do kontaktu z firmą Tantec.

Firma PSC produkuje szybki do wyświetlaczy i filtry optyczne, dostosowane konkretnie do klienta i określonego przez niego zastosowania oraz szybki do wyświetlaczy profesjonalnych urządzeń elektronicznych, a także szeregu innych zastosowań. Wiele rozwiązań jest często stosowanych w wymagających warunkach, gdzie, oprócz zapewnienia jak najmniejszego odbicia, części muszą być również odporne na różne chemikalia, zużycie i czyszczenie, intensywną eksploatację, wandalizm itp.

Firma oferuje szybki do wyświetlaczy wykonywane z szerokiej gamy materiałów: arkuszy odlewanych i wytłaczanych z akrylu, poliwęglanu i szkła. Szybki do wyświetlaczy to „okładki” umieszczane przed wyświetlaczami elektronicznymi w celu poprawy wyglądu, wydajności i funkcjonalności wyświetlacza lub sprzętu.

Wysokowydajna obróbka powierzchni

Aby takie rozwiązania zapewniały wymaganą funkcjonalność, arkusze często poddaje się wysokowydajnej obróbce powierzchni, prowadzonej różnymi metodami, takimi jak twarde powłoki odporne na ścieranie i substancje chemiczne, przeciwodblaskowe powłoki wielowarstwowe (AR).

Wspólnym mianownikiem dla większości z tych technik jest ich „wrodzona” zdolność do skutecznego odpychania brudu i zanieczyszczeń, czyli funkcja „zapobiegająca pozostawianiu odcisków palców i smug”, a, mówiąc językiem technicznym, wykazują one bardzo niskie napięcie lub energię powierzchniową!

Aby móc drukować (sitodruk, tampondruk, druk atramentowy) ozdoby na tych powierzchniach, takie jak ramki, symbole, logo itp., należy zmodyfikować napięcie powierzchniowe.

Łatwość użycia

Aby sprostać wyzwaniom związanym z lepszą przyczepnością, firma PSC zdecydowała się zainwestować w rozwiązanie SheetTEC firmy Tantec.

„Rozwiązanie zostało specjalnie zaprojektowane zgodnie z naszymi potrzebami, a najważniejsze wymagania projektowe dotyczyły możliwości szybkiego korzystania z niego zarówno poza linią (przetwarzanie partii), jak i w ramach linii. Ponadto wysoki stopień elastyczności obróbki, czyli szybkość, intensywność, liczba przejść i intuicyjny oraz łatwy w obsłudze interfejs (HMI), umożliwiający operatorom łatwe wybieranie właściwej obróbki, były najważniejsze”, mówi Jesper Nielsen, Kierownik ds. Rozwoju Produktów w firmie PSC.

Proces realizowany bez szkodliwego wpływu na środowisko

Obróbkę koronową arkuszy uważa się za proces przyjazny dla środowiska, który zapewnia dość niskie zużycie energii. Mimo że ozon jest generowany jako produkt uboczny wyładowań koronowych, można go łatwo wyeliminować, wykorzystując istniejące układy wylotowe albo specjalnie zbudowany przez firmę Tantec układ neutralizowania ozonu. Koncepcja ta umożliwia pomyślną obróbkę materiałów takich jak PP, PE, PVC, PVDA, PMMA, PS i innych polimerów nieprzewodzących.

Cechy systemu SheetTEC:

  • Obróbka jedno- lub dwustronna• Przyjazny dla środowiska
  • Niestandardowa konstrukcja
  • Kontrola procesu
  • Oszczędny proces obróbki
  • Grubość obróbki: Do 50 mm
  • Szerokość obróbki: 50–2000 mm
  • Prędkość linii: 0,5–10 m/min (inne prędkości na zamówienie)

Medyczna

PLX-intro-plasticcard

Karty plastikowe

FoamTEC

Pianka i kartony

Motoryzacyjna

RotoTEC-small

Elektronika

CableTEC

Kable i rury

BottleTEC-corona-treater

Opakowania

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś