W przypadku nowych inwestycji w rozwiązanie firmy Tantec najważniejszą różnicą była doskonała niezawodność

Od 2010 roku system VacuTEC firmy Tantec jest nieustannie używany na każdej z trzech zmian w firmie Antolin Interiors. Dzięki doskonałej niezawodności, jaką system ten zapewniał w ciągu ostatnich 9 lat, klient nie miał wątpliwości, jeśli chodzi o zakup kolejnych dwóch niestandardowych systemów VacuTEC.

Informacje wstępne

Grupo Antolin jest jednym z wiodących na świecie producentów elementów wyposażenia wnętrz do samochodów i światowym liderem w dziedzinie podłoży przeznaczonych na podsufitki. Firma ta oferuje produkty o wysokiej wartości dodanej, stosowane jako elementy wyposażenia wnętrz samochodów, elementy montowane nad głową w kabinie samochodów, wykończenie bagażników, drzwi i twarde elementy wykończeniowe, elementy oświetlenia, kokpitów i konsol. Dzięki długiej tradycji działania w przemyśle i udokumentowanemu dorobkowi w postaci ogromnego portfolio technologii, Grupo Antolin jest uznawana za wzorcową markę w sektorze motoryzacyjnym. Sprzedaż Grupo Antolin kształtuje się na poziomie ponad 4 miliardów â,¬ i zatrudnia około 28 000 pracowników.

Wyzwanie

Panele drzwiowe, wykonywane z polipropylenu formowanego wtryskowo, wymagają obróbki w komorze próżniowej ze względu na niskie napięcie występujące na ich powierzchniach. Na panele drzwiowe do pojazdów nakładane jest miękkie przykrycie. Aby spełnić wymóg dotyczący przyczepności kleju PU na bazie wody do powierzchni tych paneli, Grupo Antolin postanowiła obrabiać swoje części za pomocą systemu do próżniowej obróbki plazmowej firmy Tantec przed nałożeniem tego przykrycia.

Dlaczego Tantec?

Oprócz wysokiej stabilności uzyskanej dzięki pierwszej inwestycji Grupo Antolins w systemy VacuTEC, inne czynniki również odegrały w tym swoją rolę. Klient wymienia między innymi możliwość obróbki powierzchni trójwymiarowych części formowanych bez zniekształceń. Istotne znaczenie miały również czynniki ekonomiczne i elastyczność. Od czasu wdrożenia pierwszego systemu VacuTEC wyniki pokazują, że kadra jest wykorzystywana bardziej efektywnie, ponieważ szybka obróbka obniża czas oczekiwania do zera.

Innym ważnym powodem, dla którego zainwestowano w system VacuTEC jest to, że inni producenci systemów do obróbki plazmowej często wymagają podłączenia innych gazów. System VacuTEC to rozwiązanie zespolone, więc nie jest to konieczne. Zmniejsza to koszty, logistykę i administrację. Ponadto system okazał się bardzo przyjazny dla użytkownika dzięki intuicyjnej obsłudze.

Pod wrażeniem

2 nowe systemy firmy Tantec zostały dostosowane do wymagań tego klienta. „Doskonała współpraca i motywacja firmy Tantec, aby dostosować te 2 systemy do próżniowej obróbki plazmowej do naszych potrzeb były decydującymi czynnikami podczas procesu inwestycyjnego. Jesteśmy również pod wrażeniem jakości maszyny. W połączeniu z naszą pierwszą maszyną firmy Tantec z 2010 roku, która od tego czasu działa stabilnie i niezawodnie, sprawiło to, że nasza decyzja była bardzo łatwa”, mówi specjalista z Grupo Antolin.

Korzyści zapewniane Grupo Antolin przez system VacuTEC firmy Tantec:

System VacuTEC zapewnia bardzo krótkie czasy obróbki i optymalną przyczepność na potrzeby powlekania, klejenia, malowania i drukowania w dalszej części linii. Przed wytworzeniem wyładowania elektrycznego za pośrednictwem wbudowanej elektrody plazmowej w komorze do obróbki próżniowej wytwarzana jest próżnia wynosząca od 0,5 do 6 mbara. Ta technologia kontaktu między elektrodami pomaga zintensyfikować obróbkę, co skraca jej czas i w większości przypadków nie wymaga stosowania gazów. Czas obróbki może wynosić od 2 do 120 sekund w zależności od materiału i jego składu. System VacuTEC jest doceniany za prostotę obsługi, niezawodność produkcji i szybkość przetwarzania.

Dzięki systemowi VacuTEC masz możliwość osiągnięcia:

  • Równej i jednakowej obróbki wszystkich powierzchni części trójwymiarowych
  • Obróbki określonych miejsc na częściach trójwymiarowych
  • Obróbki dużych części
  • Modyfikacji powierzchni bez wpływu na materiał jako całość.
  • Opłacalnych i bardzo trwałych właściwości związanych z przyczepnością
  • Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Długoterminowe partnerstwo

„Przez wiele lat ściśle współpracowaliśmy z firmą Tantec przy różnych projektach i często korzystaliśmy z jej sprzętu w ramach naszych nowych osiągnięć i eksperymentów. Posiadanie całego sprzętu firmy Tantec dostępnego w naszym laboratorium sprawia, że nasza praca jest szybsza i bardziej wydajna. Współpraca z firmą Tantec zawsze była korzystna dla obu firm”.

Dr Michael Thomas

Fraunhofer IST, Germany

Medyczna

PLX-intro-plasticcard

Karty plastikowe

FoamTEC

Pianka i kartony

Motoryzacyjna

RotoTEC-small

Elektronika

CableTEC

Kable i rury

BottleTEC-corona-treater

Opakowania

lars tantec

Prosimy zapytać naszego eksperta ds. technologii plazmowania i koronowania już dziś